Srpen 2011

New cards

25. srpna 2011 v 11:58 Hokejové karty - Tomáš Vokoun
Po delší době jsme našli čas na rozšiřování naší hlavní sbírky - sbírky karet Tomáše Vokouna. Zde jsou dva nejnovější přírůstky, trojbarevný, podepsaný patch */75 a také jersey karta z dle našeho osobníhu úsudku jedné z nejhezčích karetních sérií Ultimate. Podívejte se:

Vstup Orlů do EBEL

25. srpna 2011 v 11:54 HC Znojemští Orli
Léto je ještě v plném proudu a momentálně si můžeme užívat až tropické teploty, ale začátek hokejové sezóny se neúprosně blíží. Extraligové týmy mají zpestřenou letní přípravu turnajem European Trophy, jiné vyrážejí na utkání do zahraničí, aby poměřily své síly s mužstvy ostatních lig.

Tým Orlů ze Znojma se rozhodl, že pro následující sezónu zkusí své štěstí účastí v rakousko-slovinsko-chorvatsko-maďarsko a nyní už i české lize EBEL (pojmenována podle sponzora Erste Bank Eishockey Liga). Soutěž se vyvinula z původní rakouské hokejové ligy a obecně je uznávána nejen pro svou vysokou návštěvnost (mimochodem vyšší než například na slovenské extralize), ale i pro svou poměrně dobrou úroveň. Do hry se zapojuje mnoho hráčů ze zámoří, mnozí z nich mají i zkušenosti z NHL, hrají zde ale i Skandinávci, Švýcaři a Němci. V slovinských klubech (Jesenice a Lublaň) hraje spousta mladých talentů, však i dnes už hvězda Anže Kopitar začínal z hokejem na zimním stadionu v Jesenici. Chorvatskou tečku v soutěži zajišťuje tým ze Záhřebu, zatím jediným maďarským zástupcem je Székesfehérvár. Z rakouských celků jsou pak zastoupena tradiční mužstva Villachu a Klagenfurtu, aktuální mistr ze Salzburgu, kluby z Linze a Grazu a také hlavního města Vídně.

Znojemští Orli se do společnosti EBEL vydávají s ryze česko-slovenským mužstvem. Do budoucna však ani Znojmo nevylučuje případné angažmá zahraničních hráčů. Prozatímní tým se bude opírat o zkušené borce z více než desetiletými zkušenostmi z nejvyšší české soutěže (kapitán Radek Haman, jeden z nejlepších hráče Orlí historie Peter Pucher), důležitou součástí mužstva jsou pak úřadující juniorští mistři Česka - Kacetl, Lattner, Trojan, Havlík, Jarůšek a spol.

Znojmo bude prvním klubem, který bude hrát nějakou zahraniční soutěž. Naděje Hradce Králové na účast v KHL vyhasly minulý rok, nereálný se zdá také vstup Chomutova do německé DEL. Čas ukáže, jak si Orli v EBEL povedou a doufejme, že udělají českému hokeji pozitivní reklamu.