Červen 2010

Nová karta ve sbírce

22. června 2010 v 20:07 Hokejové kartičky - vlastní sbírka
Výměnou s panem Růžičkou jsem za podepsanou kartu Jakuba Sedláčka získal toto dual-jersey Tomáše Pöpperleho s Tomášem Vlasákem, podívejtze se na nový přírustek do sbírky:

pööp a vlas

NHL News

19. června 2010 v 11:07 NHL
Milí čtenáři, omlouváme se Vám za delší absenci nějakého nového článku na blogu. Nicméně nyní už jsou tu novinky z NHL. V následujicích řádcích shrneme aktuální události z nejlepší hokejové ligy na světě.

Chicago sice vyhrálo letos Stanley Cup, ale bude pro něj velice těžké trofej další rok obhájit. Silný tým se totiž nemůže podařit GM Stanu Bowmanovi udržet. Bude zajímavé sledovat, koho GM Bowman nakonec vymění/vyplatí ze smlouvy. Bude se často zmiňovaný Marián Hossa už zase stěhovat? Odpověď na tuto otázku se určitě dozvíme v průběhu léta.

Už na začítku přestupové sezóny se činili v Montrealu. Generální manažer Pierre Gauthier se odhodlal k odvážnému kroku. Vycházející hvězdu v brankovišti Jaroslava Haláka vyměnil do St. Louis. Vyřešil tak hned několik problémů. V brankovišti bude pánem nejspíše Carey Price. Dále Gauthier ušetřil zhruba 3-4 miliony dolarů, které by musel Halákovi v případě zájmu o jeho setrvání v týmu nabídnout. A v neposlední řadě získal dva talentované hráče, Larse Ellera a Iana Schultze.
Uvidíme, jak celá situace dopadne. Jestli si bude nakonec mnout ruce Gauthier, který bude mít v brance spolehlivého Price a na ledě před ním dva talenty a nebo jestli budou přeci jen v St. Louis opěvovat Haláka, který mužstvo dovede stejně jako letos Montreal do play off?!
Hlavní otázka této hypotézy je však tato: Nalezne Price po letošní podprůměrné sezóně zpět formu a bude opravdu spolehlivým pilířem v brance Habs? - Svůj názor můžete vyjádřit v anketě pod článkem.

Starosti navíc mají i v San José. Svou dlouhou a úspěšnou kariéru ukončil elitní bek Rob Blake. Na jeho místě zůstane v zadních řadách Sharks velká díra, kterou nebude snadné zaplnit. Doug Wilson se bude muset v létě ohánět, aby získal buď nějakého šikovného volného hráče či talentovaného nováčka, protože své nejlepší beky žádný z týmu jen tak nedá k dobru někomu jinému.
Zmiňovali jsme však situaci v Chicagu, které se nevejde do platového stropu a tak by nebylo až tak překvapivé, kdyby právě mezi Sharks a Blackhawks došlo v létě k nějakému trejdu.

Pro dnešek je to vše, i nadále Vás však budeme informovat o dění v NHL i Evropě a v budoucím týdnu se podíváme detailně na NHL Entry Draft 2010!

draft 2010

Nové karty ve sbírce

3. června 2010 v 10:42 Hokejové kartičky - vlastní sbírka
Několik nejnovějších kousků v mé sbírce mám od Lukáše Veleckého. Vzal jsem si od něho úplně poslední 3 speciální balíčky, které v posledních letech vyráběl. Na prvním obrázku je opravdu nádherná karta Jaroma Iginly, kterou jsem si právě z jednoho z balíčků vytáhl. Jedná se o podepsaný rookie patch s limitací 46/100, podívejte se:

Patch Jerome Iginla

Zde na druhém obrázku je zbytek karet, přesně urpostřed vidíte dual-autograph Vaneka s Pominvillem, vpravo dole je pak jersey Lecavaliera nebo se také povedla rookie karta Milana Krafta:

Nove ud Lukyho