Poprvé od roku 2006 zase ve finále!

22. května 2010 v 17:12 |  MS 2010
ceska vlajka
Čeští hokejisté zdolali v těžkém semifinálovém zápase výběr Švédska 3:2 po samostatných nájezdech a postupují do finále mistrovství světa. Tým Švédska tak naši borci porazili už po třetí za měsíc: nejprve na turnaji Euro Hockey Tour, pak v základní skupině na MS a nyní i v semifinále. Finálové klání s Ruskem bude nejspíše ještě a stupeň těžší než to dnešní, nicméně jsme přesvědčen, že náš tým Sborné nedá nic zadarmo a bude se prát jako lev o každý centimetr ledu. Finále se hraje zítra od 20:30 v Kolíně na Rýnem.

Vrátíme-li se ještě k semifinálovému klání s výběrem Tre Kronor, tak jsme se pokusili v několika bodech vystihnout hlavní důvody naší výhry:

1. Tomáš Vokoun
Reprezentační jednička nás podržela i v tomto zápase. Ani jedna z branek nejde na jeho vrub, naopak nás Vokoun zachránil už v základní hrací době několika skvělými zákroky. V nájezdech, které mimochodem nijak zvlášť rád nemá, pak Vokoun korunoval svůj výkon. Nachytat se nechal jen Linusem Omarkem, při rozhodujícím nájezdu pak vytlačil Martenssona zcela ze střeleckého úhlu a v klidu si pohlídal jeho přízemní střelu betonem a lapačkou. Zase se potvrdilo, že skvělý brankář je základním kamenem úspěchu a Česká republika takového brankáře má!

2. Karel Rachůnek
Ofenzivní bek zažil na letošním mistrovství světa některá povedená, ale i nepříliš vydařená utkání. Nicméně to dnešní mu opravdu sedlo. S fyzickou hrou soupeře si věděl dobře rady, rozdával tvrdé hity a vyhrál většinu soubojů u mantinelu. Skoro celý zápas však nemohl uplatnit svou ostrou střelu. Zkrátka mu nikdo nepřihrál do vhodné pozice, aby mohl pálit z první. Ale pak přišla 54. sekunda poslední minuty základní hrací doby. Jakub Voráček zabojoval za brankou Švédska, puk proletěl brankovištěm do mezikruží a tam už se do něho vší silou opřel Karel Rachůnek. V mžiku sekundy se rozvlnila síťka v horním růžku švédské branky a celému národu spadl kámen ze srdce.

3. Lukáš Kašpar a Jan Marek
Oba útočníci potvrdili, že umí výborně jezdit samostatné nájezdy. Oba rozhodli zápas ve čtvrtfinále proti Finsku a oba se také trefili i v semifinále. Zajímavost je, jak oba své dva nájezdy dali. Kašpar ve čtvrtfinále propálil brankáře Finska mezi nohy, Marek ho překonal za pomoci štěstíčka blafákem. V semifinále jel znovu jako první Kašpar, který tentokrát volil místo střely blafák. Zase s notnou dávkou štěstí brankáře překonal. Jan Marek tentokrát zase místo blafáku zvolil střelu a i jemu se podařilo prostřelit puk Jonasi Gustavssonovi mezi nohy. Oba hráči si tak vyměnili techniku provedení nájezdů, důležité je hlavně, že se oba zase trefili a zajistili tak postup do finále turnaje!

4. Týmová hra, pracovitost, bojovnost a oddanost
V nadpise odstavce zmíněné vlastnosti jsou tím největším plus, které oproti jiným týmům máme. Hráči táhnou za jedno lano, bojují jeden za druhého a je vidět, jak moc chtějí vyhrát. Útočníci pomáhají bránit, obránci dávají branky (v dnešním zápase mimo jiné dali obě branky obránci - Mojžíš a Rachůnek) a když už je to náhodou potřeba, tak nikdo neváhá vrhnout se do brankoviště a pomoci Vokounovi. Nezbývá než doufat, že se skvělé partě bude dařit i zítra a že i zítra budeme mít důvod k radosti.

To je pro dnešek vše, přejeme Vám dobrou noc a zítra hezkou neděli s hokejovým MS!

erb CZ
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama