Co se dělo v Mannheimu

21. května 2010 v 23:05 |  MS 2010
Sliby se mají plnit a proto je zde avizovaný článek o naší návštěvě MS v Mannheimu.

Ve čtvrteční večer 13. května jsme shlédli skupinový zápas našeho mužstva se Švédskem. Musím se přiznat, že po prohře s Norskem jsme neoplývali zrovna optimismem a spíše jsme jen doufali v naší výhru. Už začátek utkání byl skvělý. Vyprodaná SAP aréna, ve které převládali čeští fandové v poměru 80:20 proti těm švédským, bouřlivě přivítala hráče na ledě a pak už jsme se pustili do zápasu. Netrvalo ani minutu, a už jsme s českou vlajkou v rukou oslavovali gól Tomáše Rolinka na 1:0. Jak to tak bývá, jsme propadli hokejové euforii a za dalších 59 minut jsme poctivě fandili naším borcům. Ti v krásném utkání nakonec výběr Tre Kronor porazili 2:1.

Po zápase jsme se vydali k přistavenému českému autobusu. Hráči postupně vycházeli ze šatny, někteří zamířili rovnou do autobusu, jiní zase ke své rodině a tím pádem i mezi fanoušky. Naskytla se ideální možnost k fotografování, podepisovaní dresů a karet a také k prohození několika vět.
Vybaven kartami skoro celého týmu jsem ukořistil několik podpisů (viz foto pod textem) a také jsem se s některými hráči vyfotil.
Na několik slov jsme odchytili Martina Růžičku, útočníka, který zažil skvělý rok. V extralize táhl Třinec do play off, byl jedním z klíčových mužů týmu, vytvořil si osobní bodový rekord. Tvrdá práce a přesvědčivé výkony nakonec přesvědčily i trenéra Vladimíra Růžičku a ten svého jmenovce vzal s sebou do Německa.
Martin Růžička říkal, že při svém prvním střídání v zápase byl trochu nervózní, nicméně si to nepřipouštěl a snažil se hrát naplno. Druhé střídání bylo v jeho očích už mnohem lepší, puk už mu neodskakoval od hokejky a začal ho poslouchat.
Ještě než autobus s českou reprezentací zamířil na dálnici směr Heidelberg, jsme potkali další osobnost. A nutno říci, že trenéra Floridy Panthers, Petera DeBoera jsme opravdu nečekali. I on viděl utkání našich borců se Švédy a velice si pochvaloval výkon svého svěřence v týmu Panthers Tomáše Vokouna. Reprezentační jednička zachytala ten večer skvěle, kromě střely velice nadějného Magnuse Pääjärvi-Svenssona nepustil Vokoun za svá záda žádnou další ránu a náš tým podržel. Panu DeBoerovi jsme popřáli, ať se jeho týmu daří (jak Kanadě na MS, tak Panthers v NHL) a on zase nám, ať se daří naší reprezentaci.
Po výhře našeho týmu a řadě informací, které jsme se dozvěděli, a navíc ještě s podepsanými kartičkami jsme mohli zcela spokojeně opustit okolí SAP arény a jít se spokojně vyspat.
V následujících dnech jsme ještě navštívili zápas Švédsko - Lotyšsko 4:2 a Česko - Švýcarsko 2:3.

Zde již zmíněný scan s podepsanými kartičkami:
Podpisy z Mannheimu
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama