Duben 2010

Burza hokejových karet

25. dubna 2010 v 19:24 Hokejové kartičky - vlastní sbírka
Tento víkend jsem navštívil burzu hokejových karet, která se konala v Brně. Konečně jsem se viděl osobně se sběrateli, které znám dosud jen z psaní e-mailů. Bylo to velice příjemné a zajímavé setkání, na kterém sjem samozřejmě i vystužil svoji sbírku karet. Na prvním obrázku jsou nové karty do alba s Tomášem Vokounem:

Nove vokounovy karty 04/10

A tady je ještě několik dalších karet:
karty z burzy

Pardubičtí jsou mistři!

22. dubna 2010 v 21:08 O2 Extraliga
Na úplném začátku play off Pardubice zaváhaly a prohrály první zápas s Třincem. Pak už ale nepřišlo žádné další. Dvanácti výhrami v řadě postupně smetly hráči Eatonu již zmíněný Třinec, dále Liberec a ve finále i Vítkovice.

Poslední zápas ve Víktovicích byl dramatem, ve kterém Pardubičtí vyrovnali v závěrečné power play na 2:2. Po několika sekundách v nastavení pak Radovan Somík napálil puk přes obránce a ten zapadl vedle hlavy Jakuba Štěpánka přesně pod břevno branky.

Hrdinou 4. zápasu je tedy Radovan Somík, dále je ale důležité zmínit skvělou hru celého týmu, který podporoval z branky skvělý Domink Hašek. Ten slaví hned po svém návratu do profesionálního hokeje mistrovský titul. Spolehnutí bylo i na kanonýra Petra Sýkoru, který prokázal své kavlity 12ti brankami v 13ti zápasech play off.

Domink Hašek a jeho hra holí:
hasek hra holi

Pověstná rána Petra Sýkory:

petr sykora rana

Nino Niederreiter

13. dubna 2010 v 18:01 Útočníci NHL
Nino Niederreiter - pokud toto jméno ještě neznáte, tak je nejvyšší čas, aby jste ho nyní už znali! Niederreiter patří k top nováčkům, na draftu se mu předpovídá vysoké umístění a určitě se stane nejvýše kdy draftovaným Švýcarem. Zde je malá ukázka jeho umění, na které se budeme moci již od října těšit v NHL:Play off začíná i v NHL

11. dubna 2010 v 14:28 NHL
V noci z dneška na zítřek sehrají kluby v NHL poslední utkání základní části. A pak už začne všemi očekávané play off, vrchol sezóny. Všechny kluby se chtějí dostat do play off, ale jen 16 ze 30 se to na konci sezóny povede. O všech účastnících je už více méně rozhodnuto, jistotu ještě nemají New York Rangers ani Philadelphia Flyers. Oba týmy z východní konference mají odehráno 81 utkání a nasbírali v nich 86 bodů. Dnes v noci se střetnou ve Wachovia Centeru, ve Philadelphii a definitivně se tedy rozhodne, jestli se z postupu budou nakonec radovat domácí Letci, nebo hostující Jezdci.

Letošní ročník NHL se tedy blíží ke svému vrcholu, ale tím pádem i svému konci. O tom, jak se play off vyvíjí, Vás budeme nadále informovat a po konci sezóny také zhodnotíme, jak se komu letos dařilo a kdo zklamal či naopak překvapil. Pod lupu si vezmeme jak týmy, tak jednotlivce, ale i generální manažery.

NHLLOGO

To nejlepší ze sbírky Znojma

11. dubna 2010 v 10:26 Hokejové kartičky - vlastní sbírka
Není tajemstvím, že jsem fanoušek hokejového Znojma a také, že sbírám (mimo jiné) karty tohoto klubu. Za 10 let, které Orli strávili v extralize jsem jich nahromadil dost, tady je krátká ukázka ze sbírky:
orlici
P.S.: Možná jste si všimli lepší kvality obrázku, dnes jsem přesedlali z focení karet na skenování.

Finále play off sezóny 2009/2010

10. dubna 2010 v 22:43 O2 Extraliga
Po roce čekání čeká fanoušky domácí nejvyšší soutěže zase samotný vrchol ročníku - finálová série. Ve finále se střetnou týmy Víktovic a Pardubic a máme se určitě na co těšit. Proti sobě dubou stát silné útoky a propracované obrany, především pak dva skvělí brankáři. Dominik Hašek a Jakub Štěpánek.

Dominik Hašek je legenda českého hokeje, ale také jeden z vůbec nejlepších brankářů na světě. Vyhrál mnoho trofejí v NHL, samozřejmě i Stanley Cup (hned 2krát), byl tahounem zlatého mužstva z Nagana, může se pyšnit řadou ocenění a trofejí, jak týmových, tak individuálních.

Jakub Štepánek je o generaci mladší než Hašek, on vyrůstal, když Hašek s reprezentací sbíral úspěchy a následně válel v NHL. Bezpochyb pro něho ''Dominátor'' byl jedním ze vzorů. Štepánek patří k elitě extraligy, zachytal si už i na mistrovstí světa. Jemu je svět otevřený a NHL na něho čeká. Třeba se i on stane jednoho dne legendou.

Oba brankáře pak spojuje aktuální forma. Chytají famózně. Hašek eliminoval střelce Liberce, Štěpánek se zasloužil ve velké míře o postup jeho týmu v semifinále. Teď změří síly navzájem a uvidíme, kdo bude mít navrch. Oběma přejeme hodně štěstí! A nebude to ani velká nadsázka, napíši-li, že finálová série, to bude boj Haška se Štěpánekem!