Březen 2010

Přírustky do sbírky karet - Tomáš Vokoun a Petr Průcha

31. března 2010 v 18:57
Moje sbírka se zase rozrostla o pár karet, tady je první obrázek a na něm jedna jersey a jedna autograph karta Petra Průchy, tehdy ještě v dresu Rangers (aktuálně válí ve Phoenixu):

peter pruchas

Druhé foto ukazuje nové karty do sbírky Tomáše Vokouna, nejhezčí je quad jersey Vokoun-Booth-Weiss-Horton limitované 70/100, dále pak najdeme pěknou SP Authentic kartu, limitovanou do 100 kusů a další dvě karty, podívejte se:
Nouvelle vokihnho

Ve zkratce ...

27. března 2010 v 21:03 O2 Extraliga
Listina letošních semifinalistů je už skoro kompletní. Po Pardubicích se radují z postupu i týmy Liberce a Slavie. Liberec porazil Plzeň dnes 7:2 a sérii vyhrál poměrem 4:2, stejným poměrem porazila i Slavia Zlín, tak doma dnes vyhrála 6:3. Série Sparty a Víktovic je po dnešní výhře Pražanů vyrovnaná 3:3, rozhodne poslední utkání ve Víktovicích.

logo play off

News

27. března 2010 v 21:00
V hokejovém světě je momentálně rušno. V právě těchto okamžicích se hrají zápasy v play off české extraligy, kde bojují o vynucení sedmého a rozhodujícího zápasu tři celky: Plzeň hraje v Liberci, Tygři ale vedou 3:2 na zápasy, stejně tak bojuje Zlín v Praze, kde ho hostí Slavia, která také v sérii vede. Sparta hraje také v Praze a i ona potřebuje v domácím prostředí zvítězit. V této sérii totiž vedou Vítkovice 3:2. Jediná série, která už skončila je ta mezi Pardubicemi a Třincem. Oceláři dokázali zvítězit jen v jediném zápase a tak jsou hráči Pardubic prvními semifinalisty.

Zcela jiné ambice, než titul mají účastníci play out. Ve skupině o udržení si už zajistila záchranu Kometa Brno, aktuálně se na sestupové čtrnácté příčce nachází Mladá Boleslav. Ta však ztrácí na loňského mistra z Karlových Varů jen tři body a play out bude tedy určitě napínavé až do konce, doplním, že v něm zbývají každému týmu ještě čtyři zápasy.

V mezičase se událo i hodně v NHL. Do konce odehrání základní porce 82 zápasů zbývá většině týmů už jen 7 či 8 klání a postupně se tedy krystalizuje, kdo do play off nahlédne a kdo ne. Z českých zástupců se ta může radovat nejvíce Tomáš Fleischmann, jeho Washington Capitals si zajistili jak postup do play off, tak vítězství v divizi a suveréně si kráčí i pro titul nejlepšího mužstva východní konference po základní části. Hlavním tahoun tohoto výkonu byl Alexander Ovechkin, ten ale prožívá nepříjemné období. Nejprve si za svou přehnaně tvrdou hru musel na dva zápasy odpočinout a po návratu se mu nějak nedaří bodově. V tabulce střelců má stejně branek jako konkurent Sidney Crosby, v produktivitě ho předběhl Henrik Sedin z Vancouveru!
Na východě mohou být celkem v klidu, co se postupu do play off týče, Penguins z Pittsburghu, New Jersey Devils (z Čechů Patrik Eliáš), Buffalo Sabres, Ottawa Senators nebo Montreal Canadiens (Tomáš Plekanec). Ještě v postupových příčkách, ale jen s těsným náskokem pak najdeme Philadelphii Flyers a Boston Bruins. Mimo osmičku, ale stále se šancemi bojuje Tampa Bay Lightning, New York Rangers a také Atlanta Thrashers, Florida Panthers s nejvíce Čechy v týmu z celé NHL má spíše už jen teoretické šance na postup.
Na západě se na špici drží trio San Jose Sharks, Chicaga Blackhawks a Vancouveru Canucks, dostatečný náskok před 9. a tím pádem nepostupovým místem mají také všechny další týmy v elitní osmičce - tj. Phoenix Coyotes (z Čechů Petr Průcha, Martin Hanzal či Radim Vrbata), Nashville Predators (Martin Erat), Los Angeles Kings, Colorado Avalanche (Milan Hejduk) a Detroit Red Wings. Rudá Křídla jsou sice až osmá, ale na deváté Flames z Calgary mají solidní náskok šesti bodů a dovolím si tvrdit, že se současnou formou (4 výhry v řadě) si borci od Lake Michiganu postup už pohlídají. Desáté St. Louis má s desetibodovou ztrátou také už jen teoretické šance.

O dění v NHL i extralize Vás budeme nadále informovat, v příštím týdnu se pak můžete těšit na další náhledy do sbírky karet. Příjemný zbytek víkendu přeje redakce blogu.

Karty společné sbírky

21. března 2010 v 18:41 Hokejové kartičky - vlastní sbírka
Mělo být být známo, že autoři blogu (Jan a Pavel) jsou dlouholetí přátelé a že jejich sbírka karet je společná. Většinu karet má u sebe sice jeden z nich (Pavel), který se také stará o většinu přírustků, ale i ten druhý (Jan) má u sebe velice slušné kousky. Podívejte se tedy na karty Jana, které jste zde dosud neviděli, postupně uvidíte jersey karty Martina Havláta, Aleše Hemského, Curtise Sanforda, Olafa Kölziga, Martina Gerbera či Ricka Nashe. Dále je pak k vidění combo jersey karta Gagne/Richards (limitace 225/350), Rookie jersey limitované do 299 kusů a na něm Luca Sbisa, jersey Ilya Kovalchuka, Milana Michálka a na konec Olli Jokinen.
hansi duo
hansi tre
hansi uno

New cards

18. března 2010 v 16:34 Hokejové kartičky - vlastní sbírka
Po delší době mi přišly nové karty, z kterých jsem vybral na ukázku následující tři: Nahoře jersey Olliho Jokinena, limitované do 100 kusů, dole pak jersey Maxima Afinogenova a Bryana McCabea.
Jokinen Afinogenov MCcabe

Nové karty ve sbírce!

8. března 2010 v 18:51 Hokejové kartičky - vlastní sbírka
O víkendu jsem měl po slouhé době zase štěstí, za balíčku OFS 09/10 jsem si vytáhl podepsanou kartu Jakuba Sedláčka, limitace 70/99, podívejte se:

Dále mi pak dnes přišly dvě karty do sbírky Tomáše Vokouna, oba jsou to hezké kousky, oba limitované do 50 kusů, za oba děkuji Martinu Schejbalovi! Tady fotky, první karta je Vokoun/Jokinen na kartě Black Diamond 08/09, druhá pak Vokoun/Bouwmeester Tundra Tandems na kartičce Artifacts 07/08:

Aktuality

6. března 2010 v 9:46
Olympiáda je dávno minulostí, vítězní hráči z Kanady, poražení finalisté z USA, třetí Fini a také zbytek mužstev už rozposlal své hráče zpět do svých klubů a hokejové ligy po celém světě se zase rozběhly.

V NHL čeká většinu týmů ještě kolem 18 zápasů do konce základní části, zato domácí extraliga už má za sebou 52 utkání. Na programu je tedy předkolo play off, do které se rozlosovaly následující dvojice: Slávia - Litvínov a Liberec - České Budějovice. Tyto duely začnou už v pondělí, 8.3. Ve skupině o udržení budou bojovat Karlovy Vary, Kladno, Mladá Boleslav a Kometa Brno, v elitní šestici, čekající na své soupeře, následují po vítězi základní části Plzni mužstva Zlína, Pardubic, Vítkovic, Sparty a Třince.

O vývoji konce základní části v NHL a o play off v O2 extralize Vás budeme samozřejmě informovat, v následujícím týdnu také uvidíte na stránkách nejnovější hokejové karty z našich sbírek. Pěkný víkend všem přejí autoři!