Únor 2010

Hokejový olympijský turnaj

26. února 2010 v 21:53 Olympiáda Vancouver 2010
To, že naši borci ve Vancouveru skončili, už stejně ví asi všichni. Ve čtvrtfinále se také rozloučili Švédsko, Rusko a Švýcarsko. Ale turnaj jde dále a dnes se hrají semifinále. Ve 21:00 SEČ začal duel USA s našimi přemožiteli, Finy. Spojené Státy Americké Finsko v první třetině doslova zničily, když daly šest branek. Troufnu si říci, že už teď je po zápase. Konečný výsledek se dozvíme mezi jedenáctou hodinou a půlnocí, ve 3:30 SEČ se pak můžeme těšit na zápas Kanada - Slovensko.
Já osobně budu naším sousedům fandit a doufám, že všechny překvapí a Kanadu porazí!

Karty z klubů, kde už borci nehrají ...

23. února 2010 v 20:22 Hokejové kartičky - vlastní sbírka
Hráči mění kluby, stejně jako karty v mém album. Najdete se v něm však dost karet, na kterých je právě hráč v dresu klubu, za který už ale nehraje. Je to podle mě zajímavé, neboť karta se stává z jersey karty jakousi kartou s osobním kouskem historie. Ať už tomu je jakkoliv, tady je několik karet, při kterých si můžete zavzpomínat. Postupně: Alexander Radulov válí už v Rusku, Olli Jokinen nikoliv na Floridě, ale v Calgary. Roberto Luongo je už dlouho jedničkou v brance Canucks a Floridu nechal za seboo, Marián Gáborík se z klidné Minnesoty přesunul do rušného New Yorku k Rangers. Jiří Dopita hraje v domácí nejvyšší soutěži za Brno, Arturs Irbe se sice pohybuje kolem hokeje, ale už ne jako aktivní hráč...

Bleskově - Česko-Rusko 2:4

21. února 2010 v 23:48 Reprezentace ČR
V posledním zápase skupiny naši hokejisté nestačili na Rusko. V první třetině se ujali Rusové vedení zásluhou přesilovkové branky Malkina, naši odpověděli na konci první dvacetiminutovky taky brankou v přesilové hře - trefil se Tomáš Plekanec. V prostředním dějství naši polevili a to, že nám dal jen jeden gól v této části Kozlov, byla zásluha brankáře Vokouna. Ve třetí části pak zvýšil svým druhým gólem na rozdíl dvou branek znovu Malkin. Naši hráči začali tlačit a vše vyustílo pěkným gólem Milana Michálka v 55. minutě. Stupňující se tlak při závěrečné power play už ale ve vyrovnávací branku Češi neproměnili. Naopak čtvrtou branku Rusů dal do prázdné klece několik sekund před koncem Pavel Datsyuk. Rusové si tak zajistili přímý postup do čtvrtfinále z prvního místa, na naše hokejisty čeká v osmifinále výběr Lotyšska. Utkání začíná 24.2. ve 4:00 SEČ.

Česko - Rusko 2:4

Góly a asistence: 20. Plekanec (Eliáš, T. Kaberle), 55. M. Michálek (Židlický, Blaťák) - 16. Malkin (Dacjuk, Ovečkin), 35. Kozlov (Radulov, S. Fjodorov), 42. Malkin (Sjomin, Tjutin), 60. Dacjuk (Malkin, Ovečkin). Vyloučení: 3:6. Využití: 1:1. Rozhodčí: O´Halloran, Pellerin - Morin (všichni Kan.), Feola (USA). Střely: 25:31.
Sestavy:
Česko: Vokoun - Polák, Hejda, Z. Michálek, T. Kaberle, Židlický, Kuba, Blaťák, Kubina - Havlát, Plekanec, Eliáš - Jágr, Červenka, Čajánek - Erat, Krejčí, Fleischmann - M. Michálek, Vašíček, Rolinek. Trenéři: Vladimír Růžička, Josef Jandač a Ondřej Weissmann.
Rusko: Nabokov - Gončar, Tjutin, Kornějev, Grebeškov, I. Nikulin, A. Markov, Volčenkov, Kalinin - Sjomin, Malkin, Ovečkin - Afinogenov, Dacjuk, Kovalčuk - Morozov, Zinovjev, Zaripov - Radulov, S. Fjodorov, Kozlov. Trenér: Vjačeslav Bykov.

Anketa ohledně nového vzhledu blogu.

21. února 2010 v 16:53 Ankety
Vážení čtenáři, náš blog už existuje od listopadu roku 2008 a doteď se na vzhledu blogu nic neměnilo. Řekli jsme si, že už je na čase a provedli tedy hned několik změn. Nyní bychom rádi znali Váš názor k těmto změnám, proto prosím klikněte na nadpis tohoto článku, pod těmito řádky se Vám objeví anketa a v ní můžete hlasovat.

Vaši autoři!

Výběr hezkých karet OFS

20. února 2010 v 16:30 Hokejové kartičky - vlastní sbírka
Vážení čtenáři, jak jste si jistě všimli, naše sbírka hokejových karet se orientuje hlavně směrem k NHL. Ale jako každý začátečník, jsme i my začínali kartičkami z extraligy a dodnes jsme na naší nejvyšší soutěž a její kartičky nezanevřeli. Zde máte možnost se podívat na některé povedené kousky ze sérií OFS.

1. Podepsané karty Miroslava Kopřivy, Ondřeje Veselého a Radka Bělohlava, také karta legendy Bronislava Dandy:

2. Podepsané karty Petera Puchera, Jiřího Dopity a Jiřího Trvaje a na závěr krásná karta, jersey podepsané Radkem Hamanem:

3. Podpisy Jaroslava Bednáře a Dušana Salfického, legenda Josef Mikoláš a jersey Josefa Beránka:

Prvně skoro exhibice, pak trápení. CZE - LAT 5:2

20. února 2010 v 11:29 Olympiáda Vancouver 2010
Úvod zápasu připomínal při vší úctě k soupeři exhibici. Tomáš Vokoun si na puk sáhl snad dvakrát, a to jen, když zpracovával daleká vyhození Lotyšů a rozehrával puk na své spoluhráče. Pak už mohl jen sledovat, jak si útočníci pochutnávají na soupeři. Byla třetí minuta utkání a Martin Erat s Davidem Krejčím ujeli do úniku dvou na jednoho. Erat se kličkou zbavil obránce a nahrál napříč zleva doprava Krejčímu. Ten cukl ramenu doleva, čímž si položil brankáře Masalskise. Ten se na vrcholu brankoviště roztáhl, co to šlo, Krejčí však v klidu udělal dva kroky doprava a puk mu zasunul po ledě do branky. To byl gól pro hokejové labužníky. Posunuli jsme se o minutu dále, do české přesilovky. Rána od modré, kterou nejprve ztečuje jeden útočník a pak před brankou puk definitivně usměrní mezi betony soupeřova gólmana Tomáš Plekanec. O další minutu později hráli Češi zase přesilovou hru. A znovu byli úspěšní. Rozestaveni v pětiúhelníku si naši hráči nahrávali puk dokola v útočném pásmu. Jedna z přihrávek si našla Jaromíra Jágra. Ten se dlouho nerozmýšlel, udělal dvě kličky a z vrcholu kruhu vypálil. Lotyšský obránce puk ještě nechtěně přizvedl a kotouč vymetl růžek nad Masalskisovým levým ramenem.
Bylo odehráno něco málo přes 5 minut a náš tým vedl o 3 branky. Hráči evidentně o dva stupně ubrali a doteď studený Tomáš Vokoun si najednou musel dávat na střely Lotyšů. Do první přestávky ukázal Vokoun ještě několik dobrých zákroků, stejně tak i jeho protějšek Masalskis. Do přestávky se šlo za stavu 3:0.
Ve druhé třetině začali Lotyši aktivněji a chvílemi to byli oni, kdo nás tlačili. I tak se podařilo skórovat Tomáši Kaberlemu, který dostal hezkou přihrávku na pravý kruh od Patrika Eliáše a z první prostřelil gólmana Edgarse Masalskise. Pak se tlak otočil a hra se odvíjela hlavně v pásmu Lotyšů. Ke konci třetiny hráli naši borci zase přesilovku. Vytvořili si několik slibných šancí, ale paradoxně se z gólu radoval Sotnieks. S koncem přesilovky nesedla střela Zbyňku Michálkovi, puk se dostal k bránícímu Vasiljevsovi a ten poslal dlouhou nahrávku až na útočnou modrou Sotnieksovi. Ten, odpočatý z trestné lavice, dlouho neváhal a v mezikruží vypálil. Puk si našel cestu mezi Vokounovými betony - 4:1.
V úplném závěru prostřední části hry pak Lotyši snížili dokonce na rozdíl dvou branek. V jejich přesilové hře pálil zleva od mantinelu Ankipans a jeho střela, nutno říci se značným štěstím, proletěla chumlem hráčů před bezmocným Vokounem a zapadla k tyči.
Kouč Růžička své svěřence evidentně v šatně poučil a tak třetí dvacetiminutovka začala z našeho pohledu zase lépe. Ale Lotyši cítili šanci a hnali se dopředu. Teprve teď se Vokoun zahřál, naštěstí včas. Několika velice dobrými zákroky náš tým podržel a nepřipustil další snížení Lotyšů. V 59. minutě hrál náš tým v oslabení, Lotyši stáhli ze hry Masalskise a větřili při power play 6 na 4 šanci. Nicméně hned po pár sekundách v útočném pásmu někdo špatně nahrál, puk se dostal k Patriku Eliášovi a náš kapitán si s pukem pohrál. Postavil ho na hranu, precizně zamířil a kotouč poslal obloučkem z vlastní modré čáry přes celé hřiště do prázdné branky - 5:2 byl zároveň konečný stav utkání.

Češi tak splnili očekávání a Lotyše porazili. Zápas ale ukázal, že i za vedení 3:0 se nesmí nic zanedbat a je potřeba dál makat a hrát naplno. Myslím si, že to je to ponaučení, které si naši z toho zápasu vzali. Přeci jen nebyl tak lehhký, jak se očekávalo a jak to vypadalo po prvních pěti minutách.

Statistiky k utkání: Česko - Lotyšsko 5:2

Branky a nahrávky: 3. Krejčí (Erat, Fleischmann), 4. Plekanec (Židlický, Rolinek), 6. Jágr (Židlický, T. Kaberle), 27. T. Kaberle (Eliáš, Židlický), 60. Eliáš - 36. Sotnieks (Vasiljevs), 39. Ankipans (Karsums, Pujacs). Rozhodčí: Rönn (Fin.), Rooney - Nelson (oba USA), Fonselius (Fin.). Vyloučení: 5:8, navíc Derzinš (Lot.) 10 min. Střely na branku: 39:18. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 16.984 (vyprodáno). Třetiny: 3:0, 1:2, 1:0.
Česko: Vokoun - Židlický, Kuba, Polák, T. Kaberle, Kubina, Hejda, Blaťák, Z. Michálek - Havlát, Plekanec, Eliáš - Jágr, Červenka, Čajánek - Erat, Krejčí, Fleischmann - M. Michálek, Vašíček, Rolinek. Trenéři: Vladimír Růžička, Josef Jandač a Ondřej Weissmann.
Lotyšsko: Masalskis - Rekis, Pujacs, Skrastinš, K. Redlihs, Lavinš, Galvinš, Bartulis, Sotnieks - Cipulis, Vasiljevs, Niživijs - Ankipans, Sprukts, Karsums - M. Redlihs, Širokovs, Darzinš - Berzinš, Meija, Daugavinš. Trenér: Olegs Znaroks.

Už zítra večer v 21:00 SEČ hrajeme poslední skupinový zápas s Ruskem, k přímému postupu do čtvrtfinále nám stačí i prohra po prodloužení!

Druhé zápasy na olympiádě

19. února 2010 v 17:54 Olympiáda Vancouver 2010
Dnešní den hokejového turnaje na olympiádě byl plný překvapení a samostatných nájezdů. A nás jako Čechy může těšit, že sousedé ze Slovenska porazili favorizované Rusko. Utkání bylo plné šancí na obou stranách, vynikající byl ale především slovenský brankář Jaroslav Halák. Sborná se ujala sice ve 26. minutě gólem Morozova vedení, Slováci ale zůstali trpěliví, hráli dobře dozadu, a když se v 50. minutě naskytla šance Mariánu Hossovi, slovenský sniper chladnokrevně zakončil. Bylo vyrovnáno. Halák zůstal bezchybný i v posledních 10 minutách třetiny a také v následujícím prodloužení. Došlo tedy až na samostatné nájezdy, kde z Rusů dvakrát nedal Ovechkin, vyhlášený nájezdový specialista Datsyuk a ani Malkin s Kovalchukem své pokusy neproměnili. Vítěznou trefu zaznamenal ve své domácí aréně zkušený mazák Demitra, hájící v NHL barvy Vancouveru Canucks. Slovensko tak ukázalo, že i když s námi prohrálo, má velice dobré mužstvo a zároveň světu naši sousedé ukázali, že i velmoc Rusku je možné porazit. Jak se později psalo v novinách, Slovensko našlo po dlouhé době brankáře, na kterého se může v klíčových situacích spolehnout.
Také ve skupině A jsme mohli vidět výsledek, který leckoho určitě překvapil. Švýcaři nastoupili do utkání s domácí Kanadou jako opravdu velcí outsideři, ale muži ze země helvetského kříže drželi s domácími dobře krok a i jim pomohl, podobně jako Slovensku, brankář. Jonas Hiller předvedl několik krásných zákroků a měl velkou zásluhu na bodovém zisku svého týmu. Švýcarsko nakonec Kanadě podlehlo po nájezdech, nicméně za sebou zanechalo velice dobrý dojem.

Statistiky k oběma zápasům:

Slovensko - Rusko 2:1 po s.n.

Branky a nahrávky: 50. Marián Hossa (Demitra, Marcel Hossa), rozhodující samostatný nájezd Demitra - 26. Morozov (Markov, Zinovjev). Rozhodčí: Kurmann (Švýc.), McCreary - Sharrers (oba Kan.), Winnekens (Něm.). Vyloučení: 5:3. Bez využití. Diváci: 17 202. Třetiny: 0:0, 0:1, 1:0 - 0:0.
Slovensko: Halák - Meszároš, Chára, Višňovský, Štrbák, Jurčina, Sekera - Zedník, Handzuš, Bartečko - Pálffy, Stümpel, Gáborík - Marián Hossa, Demitra, Marcel Hossa - Radivojevič, Kopecký, Cibák. Trenér: Ján Filc.
Rusko: Bryzgalov - Tjutin, Gončar, Kornějev, Grebeškov, I. Nikulin, A. Markov, Volčenkov, Kalinin - Afinogenov, Malkin, Kovalčuk - Sjomin, Dacjuk, Ovečkin - Morozov, Zinovjev, Zaripov - Radulov, S. Fjodorov, Kozlov. Trenér: Vjačeslav Bykov.

Švýcarsko - Kanada 2:3 po s.n.

Branky a nahrávky: 29. Rüthemann (Plüss, Paterlini), 40. Von Gunten (Monnet, Furrer) - 10. Heatley (Marleau, Toews), 21. Marleau (Heatley, S. Weber), rozhodující samostatný nájezd Crosby. Rozhodčí: Vinnerborg (Švéd.), Larue - Feola, Nowak (všichni USA). Vyloučení: 7:1. Využití: 0:1. Diváci: 17.019.
Švýcarsko: Hiller - Y. Weber, Streit, Seger, Furrer, Blindenbacher, Sbisa, Diaz, Von Gunten - Paterlini, Plüss, Rüthemann - Domenichelli, Sannitz, Sprunger - Déruns, Ambühl, Monnet - Wick, Jeannin, Lemm. Trenér: Ralph Krueger.
Kanada: Brodeur - S. Niedermayer, S. Weber, Boyle, Pronger, Seabrook, Keith, Doughty - Nash, Crosby, Iginla - Marleau, Thornton, Heatley - Perry, Getzlaf, E. Staal - M. Richards, Toews, Bergeron - Morrow. Trenér: Mike Babcock.

V posledním dnešním utkání mužstvo USA nepřipustilo už žádné další překvapení a s Norskem si tým poradil bez problémů 6:1.

Již dnes v noci, v 1:30 středoevropského času se můžete těšit na další zápas naší reprezentace, která se utká s výběrem Lotyšska!