Leden 2010

Blíží se konec základní části

24. ledna 2010 v 20:07 O2 Extraliga
Domácí nejvyšší soutěž má za sebou dnes už své 44. kolo. Do konce základní části zbývá tedy už jen 8 zápasů pro každý celek a je tedy na čase, aby týmy, které chtějí ještě urvat play off, začaly finišovat. Špatně hraje poslední dobou Slávie, loňský účastník finále se trápí a vypadl z postupového 10. místa. Ani mistr z Karlových Varů nepodává zrovna přesvědčivé výkony, v poslední době se sice zvedl z dvanácté příčky, ale vzhledem k minimálním rozdílům v tabulce nemá play off vůbec jisté. Ani Kladno nehraje moc dobře, to však asi už na play off ani nepomýšlí a raději se soustředí na souboj s Kometou Brno, která sice odehrála zhruba tři čtvrtiny ročníku žalostné a proto je také nadále poslední, předchozích několik zápasů ale hrála dobře a na Kladno ztrácí k dnešnímu dni už jen dva body!
Na samotném čele tabulky se hřeje tým Plzně, Pardubice a Zlín mají na svém kontě také přes 80 bodů a mohou být v klidu. Nad své poměry dobře si vede také Třinec, v elitní šestici se drží ještě Vítkovice a Sparta. Právě Sparta má deset bodů k dobru na již zmíněné Karlovy Vary, které jsou spolu s Litvínovem, Českými Budějovicemi, Libercem a Mladou Boleslaví ve velkém boji o play off.
Závěrečná kola budou zaručeně zajímavá a vypjatá a nejpozději po posledním kole základní části se dozvíme, kdo si zahraje play off a na koho zbude jen skupina o udržení.

Povedené akce ...

24. ledna 2010 v 19:33 NHL
Alexander Ovechkin se krásně uvolnil a ač držen a faulován chladnokrevně zavěsil pod břevno:

Jako první je tu dual-jersey Tomáše Vokouna a Roberta Luonga (40 USD):

Dále letošní v podstatě ''řadové'', respektive základní jersey Tomáše Vokouna od Upper Decku, nicméně se letos design zase po několika letoch podle mého názoru opravdu povedl:

A na závěr ještě obě karty na fotce a pod nimi třetí přírustek, pěkné rookie dual-jersey Aleše Hemského a Patrika Eliáše limitované do 1200 kusů:

Česká olympijská nominace

7. ledna 2010 v 20:46 Olympiáda Vancouver 2010
Většina týmu se skládá z hráčů z NHL, pár jich je z KHL, z extraligy se do výběru dostali jen 2 hráči. Pokud za jménem hráče klubem nic není, hraje hráč domácí nejvyšší soutěž, jinak je uvedeno, zad-li hraje v NHL či KHL.

Hráči:

Brankáři:
Ondřej Pavelec (Atlanta Thrashers/NHL), Jakub Štěpánek (HC Vítkovice Steel), Tomáš Vokoun (Florida Panthers/NHL).
Obránci:
Miroslav Blaťák (Salavat Julajev Ufa/KHL), Jan Hejda (Columbus Blue Jackets/NHL), Tomáš Kaberle (Toronto Maple Leafs/NHL), Filip Kuba (Ottawa Senators/NHL), Pavel Kubina (Atlanta Thrashers/NHL), Zbyněk Michálek (Phoenix Coyotes/NHL), Roman Polák (St. Louis Blues/NHL), Marek Židlický (Minnesota Wild/NHL).
Útočníci:
Petr Čajánek (SKA Petrohrad), Roman Červenka (HC Slavia Praha), Patrik Eliáš (New Jersey Devils/NHL), Martin Erat (Nashville Predators/NHL), Tomáš Fleischmann (Washington Capitals/NHL), Martin Havlát (Minnesota Wild/NHL), Jaromír Jágr (Avangard Omsk/KHL), David Krejčí (Boston Bruins/NHL), Milan Michálek (Ottawa Senators/NHL), Tomáš Plekanec (Montreal Canadiens/NHL), Tomáš Rolinek (Metallurg Magnitogorsk/KHL), Josef Vašíček (Lokomotiv Jaroslavl/KHL).

Realizační tým:

Trenéři: Vladimír Růžička, Josef Jandač a Ondřej Weissmann.
Generální manažer: František Černík.
Team manažer: Martin Loukota. Lékař: MUDr. Tomáš Vyskočil. Maséři: Pavel Vlašic, Petr Bílek, Václav Šašek.
Media manažer: Pavel Bárta. Video trenér: Jan Procházka.

Winter Classic 2010

2. ledna 2010 v 16:58 NHL
Velký hokejový svátek se uskutečnil 1. ledna 2010 na baseballovém stadionu Fenway Park v Bostonu. Pod širým nebem proti sobě nastoupily týmy Boston Bruins a Philadelphia Flyers. Do hry zasáhli i 2 Češi, Vladimír Sobotka a David Krejčí (oba Bruins). Ještě před začátkem samotného utkání se k slavnostnímu buly postavili legendární hráči Bobby Orr a Bobby Clarke.
První třetina nebyla pro publikum moc atraktivní. Hrálo se s minimen šancí. Za pozornost však stála bitka Shawna Thorntona a druhého nejtrestanějšího hráče soutěže Daniela Carcilla.
První gólové radosti se 38.112 diváků dočkalo až v čase 24:42. Nahození obránce Dannyho Syvreta znamenalo pro kanadského beka premiérovou branku v NHL a vedení Flyers 1:0. Velký podíl na gólu měla nepozornost Tima Thomase. Při předchozí střele Jeffa Cartera ho totiž atakoval v brankovišti útočník Scott Hartnell, což nechtěl bostonský brankář nechat bez odezvy. Měl však smůlu a jeho odvetný krosček přišel zrovna ve chvíli, kdy na jeho branku nahazoval puk již zmiňovaný Syvret.
"Ten gól jsme inkasovali, protože jsem nezachoval klid a nesledoval puk," přiznal gólman, jenž byl po utkání nominován do reprezentačního výběru USA pro olympijské hry ve Vancouveru.
Philadelphia už pomýšlela na vítězství, když do konce zápasu zbývaly pouhé 3 minuty. Ale v čase 16:08 usedl na trestnou lavici Kimmo Timonen a bostonští hráči si uvědomili, že je toto jedna z posledních šancí něco udělat s výsledkem. Na levé straně se ke kotouči dostal český forvard David Krejčí, přihrál okamžitě na druhou stranu kluziště na Dereka Morrise, který vyslal na Leightona střílenou přihrávku. Do ní vložil v pravou chvíli svou hůl veterán Mark Recchi a domácí se radovali z vyrovnání.
Zápas tudíž dospěl do prodloužení. V něm mohli brzo po začátku vstřelit vítěznou branku hráči Flyers, ale tváří v tvář bostonskému brankáři Thomasovi neuspěli ani Briere ani ve vyložené šanci kapitán Mike Richards.
Rozhodnutí si nakonec vzali na svá bedra hokejisté Bostonu. Čerstvý držitel Norris Trophy Zdeno Chara vyvezl puk do útočné třetiny, tam se ho ujmul Patrice Bergeron a jeho přihrávku poslal za záda skvěle chytajícího Michaela Leightona po šikovné teči německý útočník Marco Sturm. A tak i čtvrté utkání Winter Classics zná svého vítěze. Boston Bruins.
"Když Marco vstřelil vítěznou branku, byl to pro mě jeden z nejvíce neuvěřitelných zážitků, které si pamatuji," řekl Thomas.
"To je přesně ta věc, o které jsem dnes ráno snil," řekl Sturm. "Myslím, že každý hokejista chce rozhodnout prodloužení, především v takovém utkání," dodal.
"Naskákali jsme na Sturmyho, ostatní poskakovali okolo něj. Nic krásnějšího nemůžete zažít. Všichni měli obrovskou radost a navzájem se objímali. Vypadalo to téměř jako bychom vyhráli Stanley Cup," uvedl kapitán Bruins Zdeno Chara.