Pražské derby a aktuální tabulka extraligy

8. prosince 2008 v 21:01 |  O2 Extraliga
Derby, které bylo zároveň dohrávkou 30. kola O2 extraligy nezačalo vůbec špatně a slibovalo napínavý zápas.
Hned po minutě a 10 sekundách hry se totiž trefil David Hruška a slávisté se ujali vedení. V 7. minutě mohl v individuální akci srovnat David Výborný, ale jeho střelu Dominik Furch vyrazil. Ve 12. mohli sparťané znovu vyrovnat, ale Kadlec puk odstřelil dříve, než se k němu dostal dotírající Jakub Langhammer. Před koncem první sirény nastřelil Kafka břevno a tak Slávie po první třetině vedla, i když měla Sparta k vyrovnání blízko.
Na začátku druhé třetiny sice neproměnil Roman Červenka své sólo, ale pár minut později napravil jeho zaváhání v přesilovce Doležal a Slávie rázem vedla 0:2. Tomáš Pöpperle byl při této brance bezmocný. Do druhé sirény se Sparťanům už vyrovnat nepovedlo, a tak mohli být sešívaní po 40 minutách se stavem 0:2 spokojeni.
Třetí třetina patřila ale zcela domácí Spartě, které se konečně začalo dařit střelecky. Ve 48. a 49. minutě se dvakrát trefil kapitán David Výborný a hned bylo vyrovnáno. Hned v další akce po vyrovnávací brance mohli jít domácí dokonce do vedení, ale Furch si všechno pohlídal. Po 60 minutách byl stav nerozhodný a takový zůstal i po prodloužení. A tak už dosti napínavé a vyrovnané derby dospělo až do samostatných nájezdů, které celé utkání ještě pořádně zdramatizovaly. V první sérii se za Spartu neprosadil Broš, zatímco Jaroslav Bednář s přehledem proměnil svou kličku. V druhé sérii to bylo přesně naopak. zatímco slávistovi Jelínkovi se zakončení nepovedlo, sparťan Výborný dobrou střelou vyrovnal. Ve třetí sérii se neprosadili jak za domácí Netík, tak za hosty Růžička. A byla tu rozhodující čtvrtá sérii. Pořadí týmů se prohodilo a tak začínala Slávie. A k nájezdu se nepostavil nikdo jiný, než Bednář. Ten s přehledem proměnil i svůj druhý nájezd, zatímco Výborný svůj druhý pokus nezužitkoval. ,,Pan nájezdy'' neboli Jaroslav Bednář tak zařídil Slávii bod navíc a posunul ji v tabulce zase o trochu výše.

Statistiky a sestavy:

Branky a nahrávky: 48. D. Výborný (Vykoukal, Broš), 49. D. Výborný (Netík, Kafka) - 2. D. Hruška (Beránek, Kadlec), 29. Doležal (Bednář, Červenka), rozhodující nájezd Bednář. Rozhodčí: Minář - Kostka, Bláha. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:1. Diváci: 11 008.

Sparta Praha: Pöpperle - Vykoukal, Jan Hanzlík, Ptáček, Gulaši, L. Procházka, Jerofejevs - Látal, Broš, Koreis - Netík, D. Výborný, Kratěna - Hromas, Langhammer, Kafka - Mrňa, Zykin, Slaba. Trenéři: F. Výborný a M. Jelínek.
Slavia Praha: Furch - Vašíček, Kadlec, J. Novák, Kolařík, Žižka, Drtina, Špelda, Sloboda - D. Hruška, Beránek, Vondrka - Bednář, Červenka, Tomica - Micka, V. Růžička ml., Doležal - P. Jelínek, Sklenář, M. Čermák. Trenéři: V. Růžička st. a Kalous.