Krátké shrnutí 29. kola

6. prosince 2008 v 12:51 |  O2 Extraliga
29 kolo domácí O2 extraligy bylo rozděleno na dva dny, na čtvrtek 4. a Pátek 5. prosince.

Čtvrtek, 4. prosince 2008:

Vítkovice-Karlovy Vary 2:4

Po dvou třetinách byl stav v ČEZ Aréně vrovnaný 2:2. Hrál se pěkný hokej se strany na stranu a diváci se určitě nenudili. Třetí třetina byla vyrovnaná stejně jako ty dvě před tím. Ovšem s tím rozdílem, že skórovali jen hráči Karlových Varů. V 51. minutě se trefil Kumstát a tak domácí museli tlačit na vyrovnání. O to se pokusili i při hře bez branáře, ale definitivní ránu zasadil Vítkovicím 19 sekund před koncem Kristek. Plný bodový zisk si tak z východu republiky odvážejí hosté ze západu.

Litvínov-Zlín 2:3 po sn.

Vedoucí mužstvo doma tak trochu klopýtlo. Ve čtvrtečním utkání totiž narazilo na velice silného a odhodlaného sopueře. Bylo jasné, že Zlín nejde do Litvínova odevzdat body jen tak. Zlín začal aktivně, ale v první třetině jsme se branky nedočkali. Zato ve druhé. Za sebou se trefili Köhler a Balán a hosté už vedli 0:2. ke konci druhé třetiny však snížil František Lukeš. Stejný hráč se trefil i na začátku třetiny třetí a vyrovnal tak zápas na 2:2. Více se ani jednomu týmu v základní hrací době ani prodloužení nepovedlo. O bodu navíc pro hosty rozhodl Martin Hamrlík, domácí mohou děkovat Lukešovi alespoň za bod.

Liberec-Pardubice 5:6 po sn.

Pod Ještědem byla k vidění divoká přestřelka. Na straně domácích je třeba zmínit dvoubrankového střelce Nedvěda a asistenta Kašpaříka (0+2), na straně hostí elitní útok Kolář, Koukal, Starý, který celkem zaznamenal 6 kanadských bodů! Ani toto utkání nenašlo vítěze po základní hrací době ani v prodloužení. O bodu navíc pro pardubické rozhodla čerstvá posila z Ústí nad Labem Rastislav Špirko.

Pátek, 5. prosince 2008

Plzeň-Sparta 1:4

O tom, že si chce Sparta odvézt z Plzně co nejvíce bodů nebylo moc pochyb před utkáním a už teprve ne po první třetině. V té se totiž trefili Broš a Výborný a zajistili svému mužstvu příjemný náskok do další třetiny. V druhé třetině si sice trefil plzeňský obránce Benkák, ale to Plzni moc nepomohlo. Ve třetí třetině se totiž trefil podruhé David Výborný a když pak čtvrtou branku přidal necelé tři minuty před koncem Jiří Vykoukal, bylo vše jasné. I letos se u Plně osvědčuje stará známá pravda, že po perfektním vstupu do sezóny tým začne upadat do průměru.

Mladá Boleslav-Slávia 1:3

Extraligového nováčka čekal doma obtížný úkol. Na jeho led závitala Slávie, jedno z nejleších mužstev naší ligy za poslední roky. Nicméně se s tím domácí vypořádali perfektně a po první minutě už vedli. V minutě 5. ale vyrovnal Červenka a ke konci třetiny šli hosté zásluhou Davida Hrušky do vedení. Druhá třetina nebyla moc pohledná, bojovalo se o každý centimetr ledu a Boleslav se snažila vyrovnat. To se jí však nepúovedlo a po 40 odehraných minutách stále vedli pražané. Ti přidali v 53. minutě další branku, střílel Vondrka. Tým reprezentačního trenéra Růžičky si vedení pohlídal a veze z Mladé Boleslavi 3 body.

Kladno-Třinec 5:4 po sn.

Stejně jako v Liberci o den dříve bylo i na Kladně k vidění velice pohledné utkání s hodně góly. Po vyjímečné, první třetině, ve které padlo 6 gólů vedli hosté z Třince 2:4. Domácí se ale v dalším průběhu utkání vzpamatovali a díky brankám Patery a Bělohlava vyrovnali. Již zmíněný Radek Bělohlav se stal pro Kladno mužem zápasu. Jak jsem už řekl, byl to on, kdo ve třetí třetině vyrovnal a byl to opět Bělohlav, kdo proměnil rozhodující samostatný nájezd. Díky tomuto si Kladno ponechalo doma 2 ze 3 možných bodů.

Znojmo-České Budějovice 2:3

Více informací k tomuto utkání najdete na našem blogu v rubrice Znojemští Orli, nebo po tímto odkazem Znojmo - České Budějovice.

Po 29. kole je na čele tabulky stále Litvínov s 54 body, který následují Vítkovice a pražské Slávia a Sparta. Tabulka je velmi našlapaná, 5. příčka patří Pardubicím, za nimi se štosují mužstva Karlových Varů, Plzně a Třince. 9. místo patří Zlínu a 10. příčka, poslední která zaručuje předkolo playoff, tu okupuje mužstvo Kladna. V těsném závěsu jsou týmy Liberce, Znojma i Českých Budějovic. Trochu s odstupem, ale určitě ne zcela bez šance je poslední Mladá Boleslav.
Produktivitu extraligy vede Tomáš Vlasák z Plzně, druhý je Jiří Polanský z Třince. Třetí příčka patří kladenskému Pavlu Paterovi. Nejlepšími střeleci jsou zatím již zmíněný Vlasák a David Hruška ze Slávie. Oba si doposud připsali 16 branek.
Nejlepšími brankáři podle procentuální úspěšnosti jsou Jakub Sedláček (Zlín), Miroslav Kopřiva (Kladno) a Jaroslav Hübl (Litvínov).