Evgeni Nabokov # 20

10. prosince 2008 v 19:15 |  Brankáři NHL
Jméno: Evgeni Nabokov
Přezdívka: Nabby
Narozen: 25.7.1975, Usť-Kamenogorsk, Sovětský Svaz
Číslo dresu: 20
Váha: 92 kg
Výška: 183 cm
Kluby v NHL: San Jose Sharks (1999-)
Další kluby: Dynamo Moskva, Torpedo Usť-Kamenogorsk, Mettalurg Magnitogorsk(Rusko),Cleveland Lumberjacks (IHL) a Kentucky Thoroughblades (AHL)
Úspěchy: Calder Trophy 2001, Mistr světa 2008
Plat: 5 375 000 dolarů za sezónu

Evgeni Nabokov profitoval vůbec jako první ruský brankář z rozpadu Sovětského Svazu. Hned v roce 1991 odešel za moře a netrvalo dlouho, když si ho ve draftu vybrali tehdy teprve rozvíjející se Sharks. Klub sice nebyl žádnou jistotou, ale pro ani ne dvacetiletého mladíka to byla skvělá šance. Sice se ze začátku potácel neustále z lavičky NHL do AHL a zpět, ale když roku 1999 dostal Nabokov konečně šanci chytat, už se jí nevzdal. Hned svou druhou sezónu za Sharks získal Calder Trophy pro nejlepšího nováčka a od té doby dominuje všem brankářům ze západního pobřeží USA.

Charakteristika chytání: Nabokov preferuje hru více ven z branky, rád vyjíždí proti útočníkům a je mistr ve zmenšování střeleckých úhlů. Samozřejmě při jeho poněkud agresivnější hře preferuje styl Stand Up - čili se snaží co nejvíce zákroků ustát. Padá jen když je to opravdu potřeba, ale i tak nerad. Nabokovovi lze tudíž vyčíst právě to, že by padat měl častěji, neboť přízemní střely k tyčce nemá příliš v lásce a tak jsou v podstatě jedinou možností, jak Nabbyho překonat.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama