Jan Marek # 15

21. prosince 2008 v 12:42 |  KHL
Psal se 31. prosinec roku 1979 a v Jindřichově Hradci se narodil rodině Marků syn Jan. Časem dorostl na 179 cm a nabral 81 kg váhy.
Svá mladá léta strávil v dresu Vajgaru ve svém rodném městě.
Extraligovou premiéru si odbyl v roce 1998 v mužstvu Třince. V Třinci zůstal až do sezóny 2002/2003, která se mu povedla že všech nejvíce. Stal se nejlepším střelcem extraligy s 32 brankami a celkově si připsal 62 kanadských bodů a v celkové produktivitě ligy zaostal jen o 5 bodů za spoluhráčem Richardem Králem.
Tento skvělý výkon ho předurčil k přestupu do pražské Sparty. Hned ve své první sezóně v hlavním městě ukázal, že si Sparta vybrala správně. Dosvědčuje to 51 bodů za 50 utkání. Ve druhém roce přišlo zranění, Marek toho moc nenahrál a ani produktivita nebyla nejlepší. Ve třetí sezóně se ale opět ukázal v plné síle (za 48 utkání nasbíral 54 bodů za 22+32) a o Marka byl najednou zájem i na zahraničním trhu. Vedení Sparty se dohodlo s Mettalurgem Magnitogorsk a tak od ročníku 2006/2007 obléká Jan Marek dres tohoto ruského klubu.
Mettalurg Magnitogorsk je jeden z nejlepších týmu Kontinentální hokejové ligy. A Jan Marek má tu čest, že v něm je jedním z klíčových mužů. Spolu s dalšími elitními útočníky Rolínkem a Kudrnou tvoří nejúdernější lajnu Magnitogorsku. Od Markova příchodu se týmu povedlo zvítězit v roce 2007 v ruské lize a roku 2008 vyhrálo mužstvo turnaj Super Six. (Turnaje se účastní vítězové jednotlivých evropských hokejových lig z Finska, Švédska, Ruska, Česka, Švýcarska a Slovenska). Ani letos nemá mužstvo našlápnuto špatně. Drží se na špičce své divize s 67 body, v hokejové lize mistrů došlo mužstvo už do semifinále. Jan Marek si aktuálně drží skvělé statistiky v podobě 45 bodů za 31 utkání a bude letos určitě bojovat o trofej pro nejproduktivnějšího hráče KHL.
Za český národní tým nastupuje pravidelně od roku 2002. Za tu dobu se česká hokejová reprezentace dočkala několika úspěchů jak na mistrovstvích světa, tak na olympijských hrách(nemá cenu vyčíslovat, je jich nespočet). Jan Marek je pravidelnou součástí tohoto mužstva, třeba letos s ním lze počítat na podniku Euro Hockey Tour a na mistrovství světa, olympiáda ve Vacouveru 2010 by mu též neměla uniknout. Za poslední roky se Marek ohromě vyvinul a není nadhodnocené ho měřit s hvězdami KHL jako je Jaromír Jágr či Alexei Yashin.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama