36. kolo, 30.12.2008 Litvínov-Znojmo 3:0

30. prosince 2008 v 21:43 |  HC Znojemští Orli
K poslednímu utkání kalendářního roku zavítal 12. celek ze Znojma na led lídra celé extraligy z Litvínova.
Do utkání vstoupili lépe domácí. V 10. minutě překonal Jiřího Trvaje František Lukeš, který dorazil do klece střelu Reichela. 1:0.
Následně Orli dostali studenou sprchu v podobě druhé litvínovské branky. Hned v 11. minutě skóroval blafákem domácí Vlastimil Kroupa. V 1. třetině se už nic zásadního až na jednu větší příležitost domácích nestalo, tudíž domácí mohou být s výsledkem spokojenější.
Druhé dějství začalo vyloučeními na obou stranách. V jedné z přesilovek si domácí pojistili vedení už na 3:0, když se z druhé dorážky trefil litvínovský Jakub Černý. Orli mohli následně snížit, ale únik 3 na 1 se jim sehrát nepodařilo a puk skončil vysoko nad brankou Hübla.
Litvínov si ve třetí třetině vedení uhlídal, měl navíc i díky nedisciplinovanosti znojemských příležitost přesilovky 5 na 3, 2+10 minut a osobní trest do konce utkání obdržel za krosček hostující Meidl. Jihomoravané se do žádných dalších vyloženějších šancí i díky pozorné obraně a skvěle chytajícímu brankáři nedostali.
Orli vyšli opět venku bodově naprázdno a měli by se nad sebou zamyslet, jestli chtějí bojovat o play-off.

Branky a nahrávky: 10. Lukeš (Reichel), 11. Kroupa (Kubinčák, Švarný), 31. Černý (Kubát). Rozhodčí: Minář - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 8:10, navíc Meidl (ZNO) 10 min OT a osobní trest do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 6357. Střely na branku: 28:34. Průběh utkání: 3:0.

HC Litvínov: J. Hübl - Šlégr, Kubát, Kroupa, Švarný, Walter, Punčochář, Skuhrovec, Vobořil - Černý, Reichel, Lukeš - Kubinčák, V. Hübl, Trávníček - Bahenský, Branda, Jenáček - Jánský, Heinisch, Šinkovič

HC Znojemští Orli: Trvaj - Mrázek, Bičánek, Rýgl, Mojžíš, Švrček, Tesařík - Selingr, Dopita, Erat, Čachotský, Haman, Plášek, Svoboda, Meidl, Demel, Kucharczyk, Procházka, Růžička