35. kolo, 28.12.2008 Znojmo-Vítkovice 3:2 po pr.

29. prosince 2008 v 13:17 |  HC Znojemští Orli
V rámci 35. kola hokejové O2 extraligy se ve Znojmě představil tým Vítkovic. Z posledních duelů se Orlům podařilo získat jen jediný bod, což chtěli v posledním zápase na domácím ledě v roce napravit.
Hosté začali velmi aktivně. Hned z prvního závaru se po skrumáži před brankou trefil hostující Petr Kuboš. 0:1.
Orli se pokoušeli rychle odpovědět, avšak všechny vypracované akce pochytal výtečný Pinc. Dočkali se až v závěru třetiny, kdy při přesilovce od modré vypálil Pavel Mojžíš. Pinc střelu pouze vyrazil, Radek Haman poté přihrál Karlu Pláškovi, který stanovil výsledek 1:1 po první třetině.
Dobývání Pincovy branky pokračovalo i ve druhé třetině. Orli si vypracovali řadu šancí, ale nakonec se při přesilovce prosadil po přihrávce Kuboše střelou od modré Richard Stehlík. Z dalšího velkého tlaku se domácím nepodařilo skórovat, a tak hokejisté Znojma odcházeli do kabin za nepříznivého stavu 1:2.
Ve třetí třetině byly k vidění šance na obou stranách. Ty největší spálil při nájezdu na Trvaje vítkovický Petrovický, následně po něm po buly nepřekonal Pince znojemský Erat. Orlům se podařilo vyrovnat až ve 54. minutě, kdy si na nedobytného Pince vybruslil při dvojnásobné přesilovce Pavel Selingr a střelou k bližší tyči vyrovnal. 2:2. V závěru si oba celky vytvořily řadu šancí, změnit skóre se však už nikomu nepodařilo.
Na řadu tak přišlo prodloužení. Hned ve třetí minutě nastavení po rychlém přechodu do útoku vypálil Jaroslav Svoboda
a střela Pincovi prosvištěla mezi tělem a lapačkou. 3:2.
Orlům se podařilo získat na domácím ledě 2 body také velkou zásluhou velmi aktivního Pavla Mojžíše, který si připsal v duelu 2 asistence a nadělal nepřekonatelnému Pincovi hodně starostí. Znojemský celek se touto výhrou v tabulce přehoupl přes České Budějovice na 12. místo.

Branky a nahrávky: 18. Plášek (Haman, Mojžíš), 54. Selingr (Bičánek, Mojžíš), 63. Svoboda (Demel) - 2. Kuboš, 28. Stehlík (Kuboš). Rozhodčí: Hribik - Kis, Pavlovič. Vyloučení: 4:7. Využití: 2:1. Diváci: 3 281. Střely na branku: 60:30. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 3:2.

HC Znojemští Orli: Trvaj - Mrázek, Bičánek, Chvátal, Rýgl, Kotaška, Mojžíš, Tesařík - Kucharczyk, Dopita, Selingr, Erat, Haman, Plášek, Svoboda, Meidl, Demel, Čachotský, Procházka, Růžička
HC Vítkovice Steel: Pinc - Suchý, Trnka, Jurečka, Kuboš, Ovčačík, Stehlík, - Svačina, Ujčík, Ondřej, Štefanka, Krenželok, Šimíček, Petrovický, Burger, Kvapil

Všem příznivcům ledního hokeje a také našeho blogu přejeme příjemný zbytek tohoto roku 2008 a zárověň přejeme šťastný a úspěšný rok 2009.
I v dalším roce nabídneme mnoho zajímavých rubrik a článků a v tomto se ještě můžete těšit na sestavu prosince.