33. kolo, 16.12.2008 Mladá Boleslav-Znojmo 2:4

16. prosince 2008 v 20:56 |  HC Znojemští Orli
V Mladé Boleslavi se utkali poslední s předposledním, a i když by se dal očekávat slabší hokej bylo k vidění pěkné, napínavé a dost vyrovnané hokejové utkání. S lepším konce pro naše Orly. Každá třetiny skončila 2:0, branky padaly tedy jen do jedné klece. Znojemští rozvlnili v první a třetí třetině dohromady 4krát síťku v kleci za Cháberou, Trvaj lovil puk z brány jen dvakrát ve druhé třetině. Rozhodující branku vstřelil v 57. minutě Pavel Mojžíš, který tak spolu do prázdné klec pečetícím Pavlem Selingrem zařídil plný bodový zisk pro znojemské. Statistiky k utkání jsou následující:

Branky a nahrávky: 22. Handlovský (Král), 40. Kazionov (Pšurný, Sýkora)- 9. Selingr (Tesařík, Mrázek), 10. Čachotský (Meidl), 56. Mojžíš (Dopita), 59. Selingr. Rozhodčí: Husička - Barvíř, Blümel . Vyloučení: 5:8, navíc Kazionov 5+do konce utkání a Boháč 10 min. (oba MBL). Využití: 1:2. Diváci: 3170. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:4.

Ceny pro nejlepší hráče si odnesli střelec za domácí Lukáš Handlovský a střelec vítězného gólu pro hosty Pavel Mojžíš. Znojemský nejproduktivnější obránce má na svém kontě už 11 kanadských bodů za 7 branek a 4 asistence. Dvěmi brankami se Pavel Selingr posunul do čela produktivity Moravanů, má 18 bodů za 10+8.

Jinak se v tabulce příliš nezměnilo, Orli se vítězstvím zase dotáhli na dosah týmům od 12. do 10. místa, Boleslav si prohrou zase o trochu více přitížila a posunula se směrem baráž. Ale je odehráno teprve 33 kol a do 52 jich ještě zbývá dostatek (19). Po dnešním duelu tedy zůstávají Orli na 13. příčce a Mladá Boleslav okupuje místo poslední, 14.