32. kolo, 14.12.2008 Sparta-Znojmo 3:1

14. prosince 2008 v 20:24 |  HC Znojemští Orli
Na své misi probojovat se extraligovou tabulkou do vyšších pater měli naši Orli ve dnešním soupeři-Spartě těžkou úlohu. Utkání začalo v 17:00 v Holešovicích.
Od první minuty to byli Pražané, kteří udávali takt. Hned na úvod zápasu měli k dobru přesilovku 5 na 3, ale výhodu dvou mužů v poli navíc neužitkovali. Sparta měla po dobu celé první třetiny lehkou převahu, ale skóre zůstalo po první dvacetiminutovce bezbrankové.
To druhá třetina už nabídla pohlednější hokej. V 26. minutě se nenápadně vydal do útoku Tomáš Netík. Našlápl si, objel branku i Trvaje a zasunul puk přesně do branky. Sparta vedla 1:0. Ve 33. minutě se v pásmu znojemských na chvilku usadil Výborného útok a tato chvilka stačila k tomu, aby Sparta zvýšila na 2:0. Martin Podlešák si v mezikruží řekl o přihrávku, kterou od Výborného také dostal a střelou z první se nemýlil. Orli se ale nevzdali a chtěli vyrovnat, po faulu na Kucharzyka se jim k tomu v podobě čtyřminutové přesilovce naskytla ideální možnost. A tu hosté využili. Nejlépe se ve skrumáži zorientoval Radek Haman a vstřelil svůj 11. gól v sezóně. Po 40 minutách vedli domácí rozdílem jedné branky 2:1.
Do třetí třetiny Orlům zbyl zbytek přesilovky, ale nic už nevymysleli. Ovšem hned na to, prostřelil Radek Procházka Pöpperleho, puk se ale z brankoviště vykutálel mimo branku. Zato ve 46. minutě se puk už povaloval v brance. Skórovala ale Sparta, Petr Ton se proháčkoval až před Trvaje a dokázal ho překonat. Znojemští s nepříznivým stavem už nic nedokázali udělal a z Prahy si odvážejí prohru 3:1. Nutno dodat, že Sparta byla lepším týmem a vyhrála zcela zaslouženě. Touto prohrou se Orli propadli tabulkou na 13. a zároveň předposlední příčku, Sparta je třetí.

HC SPARTA PRAHA - HC ZNOJEMŠTÍ ORLI 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 26. Netík (Ptáček), 33. Podlešák (D. Výborný, Netík), 47. Ton - 40. Haman (Čachotský).
Rozhodčí: R. Polák - Čech, Dřínovský.
Vyloučení: 7:5, navíc Erat (Znojmo) 10 min.