30. kolo O2 extraligy

7. prosince 2008 v 20:22 |  O2 Extraliga
V neděli, 7. prosince se na 6 zimních stadionech hrálo 30. kolo O2 extraligy. Pražské derby bude dohráno zítra, 8.12. na ledě Sparty v Holešovicích.

Na led Karlových Varů zavítali hokejisté Plzně. V zípadočeském, na góly ubohém utkání byli lepší přeci jen domácí, kteří dokázali zvítězit ale až po samostatných nájezdech. Ten rozhodující proměnil Kristek. Po samostatných nájezdech a více než 65. minutách utkání vypadal rezultát utkání následovně: Karlovy Vary - Plzeň 2:1 po sn.

Další utkání které začalo v 17:00 bylo to na stadionu Luďka Čajky ve Zlíně, kde se domácí hráči utkali s celkem z Vítkovic. Vedoucí tým tabulky sice v 8. minutě prohrával po gólu Míky, o okamžitou odpověď se postaral Klimek. Pak už se utkání vyvíjelo jako exhibice hráčů z Ostravy. Postupně se trefili Hruška, Jurečka, 2x Burger a Varaďa a po tomto přesvěčivém výkonu si 3 body odvážejí vítkovičtí zcela zaslouženě. Zlín - Vítkovice 1:6.

Od Litvínova se očekávalo něco podlobného jako od Vítkovic, které převálcovaly domácí hráče ze Zlína. Ale zůstalo u očekávání. Domácí České Budějovice vzali utkání do své režije a v 5. minutě se trefili domácí hned dvakrát, konkrétněji to byli Kůrka a Gulaš. Dále se prosadili Gregořek a dvakrát Huml. Čestnou trefu si připsal Reichel. Budějovice po pěkné a poctivé hře zvítězily a mohou se radovat z posunu za 12. místo v tabulce. České Budějovice - Litvínov 5:1.

V Třinci, kde se utkali domácí Oceláři s hosty z Liberce se hrálo o velice důležité body. Domácí borci potvrdili, že doma body moc nerezdovají a raději si je nechávají. Po první třetině vedli domácí 3:2 a dal se očekávat pěkný hokej, neboť utkání bylo otevřené pro obě mužstva. Ale v druhé třetine hra stagnovala a góly nepadaly. V té třetí se v 48. minutě trefil Moravec a do prázdné branky pečetil zhruba 2 minuty před koncem Petr Kanko. Třinec - Liberec 5:2.

Na led Mladé Boleslavi zavítalo Kladno. První třetina začala nadějně, v 5. minutě se trefil Tomajko, asistoval Bělohlav. Ale to bylo také vše. Na dalsí branky si diváci museli počkat až do druhé poloviny druhé třetiny. Kladenští šli zásluhou Diviše do vedení 0:2, ale za pár minut snížil domácí Sýkora. Ve druhé třetině jsme se branek nedočkali a za stavu 1:2 se tedy šlo do poslední dvacetiminutovky. Domácí se sice snažili o aktivní hru a zkusili i závěrečný tlak v 6, který se domácím taky vyplatil a minutu a pár sekund před koncem základní hrací doby se trefil podruhé Tomáš Sýkora, který zaručil domácím aspoň bod. V prodloužení se činila obě mužstva a každé mělo své šance, ale oba brankáři, jak Chábera tak i Kopřiva své týmy podrželi. V samostatných nájezdech rozhodl Nouza. Mladá Boleslav - Kladno 3:2 po sn.

O utkání Pardubice-Znojmo si můžete přečíst ve vlastním článku po následujcím odkazem:Utkání Pardubice-Znojmo .

Tabulku po kompletním 30. kolo zveřejníme zítra, až dohraje Sparta se Slávií.