30. kolo, 7.11.2008 Pardubice-Znojmo 3:2

7. prosince 2008 v 19:44 |  HC Znojemští Orli
K utkání 30. kola O2 extraligy se naši Orli vydali do Pardubic. Orli se vypravili i s uzdravenými Dopitou a Tesaříkem, bouhžel ale postrádali i nadále nachlazeného Trvaje. A tak se do branky postavil opět veterán Jaroslav Kameš. Ale jeho nelze vinit z prohry. Nutno spíše pochválit výborné pardubické přesilovky, neboť hráči z východních Čech skórovali výhradně při početní výhodě.
Nicméně jako první se trefil hráč Znojma, a sice Radek Procházka, který se trefil po skvělě provedeném přečíslení 2 na 1. Pak ale přišla 13. minuta a dvojnásobná přesilovka domácích. Od modré čáry se prosadil po přesné a tvrdé ráně navrátilec z Ruska obránce Petr Čáslava. Za zmínku stojí i bomba v podání Davida Havíře, jež pouze olízla tyč Kamešovy svatyně.
Po první části utkání byl stav nerozhodný 1:1. V třetině druhé se nic podstatného neudálo, za zmínku však stojí pěkná akce Tomáše Divíška, kterého však hostující gólman vychytal.
Nerozhodný stav panoval tedy i po dvou třetinách.
Od začátku třetí třetiny byly Pardubice aktivnější a bylo jasné, že jim nerozhodný výsledek nestačí. V přesilovce ze 47. minuty vzešla také druhá pardubická branka, Kameše propálil střelou nad lapačku slovenský útočník Radovan Somík.
O tři minuty později, opět v přesilovce, zaůřadovala nejlepší formace domácích a po asistencích Jana Koláře a Petra Koukala skóroval Jan Starý. Orli sice hned odpověděli brankou Radima Kucharczyka, ale pořád Orlům chyběl k vyrovnání jeden gól. Hned v téže minutě již mohlo být rozhodnuto, Libor Pivko ale trefil břevno. Vyrovnat už se Orlům i přes závěrečný tlak nepodařilo, a tak na rozdíl od minulého střetnutí, které vyhráli znojemští 2:1, vyšli dnes bodově naprázdno.

Statistiky k utkání:

Branky a nahrávky: 13. Čáslava (Píša), 47. Somík (Divíšek, Pivko), 50. Starý (Koukal, Kolář I) - 8. Procházka (Demel, Svoboda), 51. Kucharczyk (Bičánek, Meidl). Rozhodčí: Hradil - Chytil, Pavlovič. Vyloučení: 4:7. Využití: 3:0. Diváci: 8640. Střely na branku: 41:25. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2.

Sestavy ze zápasu:

HC Moeller Pardubice: Růžička - Snopek, Čáslava, Nakládal, Havíř, Píša, Kolář II, Koma - Klejna, Divíšek, Pivko - Kolář I, Koukal, Starý - Tvrdík, Blažek, Somík - Hašek, Semorád, Rákos
HC Znojemští Orli: Kameš - Tesařík, Bičánek, Švrček, Mojžíš, Štach, Mrázek, Chvátal, Rýgl - Selingr, Dopita, Kucharzczyk - Plášek, Haman, Erat - Demel, Procházka, Svoboda - Čachotský, Meidl, Růžička