29. kolo, 5.11.2008 Znojmo-České Budějovice 2:3

5. prosince 2008 v 23:09 |  HC Znojemští Orli
Po třech prohraných zápasech v řadě si Orli chtěli zpravit reputaci a získat nějaké body. Tentokrát na jih Moravy zavítal aktuálně poslední celek letošní extraligy HC Mountfield Budějovice. Hosté by se po dnešní výhře mohli dostat na 13. místo tabulky před Mladou Boleslav a stáhnout Orli na dvoubodový rozdíl. To se jim však bohužel pro domácí povedlo.
Že to bude velmi vyrovnané utkání napověděla již první třetina. Orli ji vyhráli jednobrankovým rozdílem 1:0 po přesné trefě Pavla Selingra ze 14. minuty. Jinak první třetina přinesla velmi vyrovnaný hokej bez množství šancí.
Ve druhé třetině se hostům vyplatila větší aktivita. První větší šanci Mountfieldu zlikvidoval obětavým pádem znojemský Tomáš Demel. Ve 37. minutě se už hosté dočkali vyrovnání z hole Tomáše Kůrky. Domácím se dnes vůbec nevedly přesilovky, čehož jsme byli svědky v 39. minutě, kdy velkou minelu Orlů potrestal v oslabení hostující Michal Hudec a střelou mezi betony podruhé překonal náhradníka ve znojemské bráně Jaroslava Kameše.
Závěrečnou třetinu začali aktivněji Orli a snažili se něco udělat s nepříznivým výsledkem. Golman Turek však počáteční nápor ustál. Naopak v 45. minutě odskočili Jihočeši na dvoubrankový náskok, kdy potřetí rozvlnil síť znojemských Jindřich Kotrla. Poté hosté velmi pozorně bránili a nenechali domácím další nápor až do 55. minuty. Po střele Švrčka uplatnil svůj důraz v brankovišti Radek Haman, který se pokusil ještě utkání zdramatizovat. Poslední velkou šanci zápasu se nepovedlo proměnit v branku Znojma Jaroslavu Svobodovi, který těsně minul tyč Turkovy svatyně.
Hosté byli dnes na ledě lepším týmem a tudíž si vezou z jihu Moravy zasloužené 3 body. Orlům však nechybí moc, aby se opět propadli na samé dno tabulky a bude zajímavé sledovat, jak se svěřencům Radima Rulíka bude dařit v nadcházejících zápasech. Na druhou stranu jim nechybí ani moc bodů na to, aby se zase pohybovali ve středu tabulky. K tomu ale především potřebují, aby se uzdravil Jiří Trvaj. Neboť on je tou klíčovou postavou v týmu orlů.