Tomáš Kaberle #15

20. listopadu 2008 v 19:00 |  Obránci NHL
Tomáš Kaberle, známý také pod přezdívkou Kabelka se narodil 2. Března 1978 v Rakovníku. Tomáš pochází z hokejové rodiny, jeho bratr František mladší je rovněž obránce (hraje za Carolinu Hurricanes) a jeho otec, František starší , hrával též hokej.


Kaberle byl draftován Torontem Maple Leafs roku 1996, ale v NHL se poprvé mihl až o dva roky později, sice v lednu 1998. Od sezóny 1998/1999 už nastupoval v dresu Leafs pravidelně. V Torontu se, jak se zdá Kaberle usadil na trvalo. Neboť od již zmíněné sezóny 1998/1999 nestrávil ani minutku v žádném jiném klubu. (Kromě výluky 2004/2005, to nastupoval v extralize za Kladno) V roce 2006 navíc podepsal s Torontem pětiletou smlouvu, která mu zajistí ročně kolem čtyř miliónů dvousetpadesáti tisíc amerických dolarů. Ta je tedy platná ještě letošní (2008/2009) a dvě následující sezóny.


Za uplynulých 10 sezónu se Kaberlemu osobně u Javorových Listů dařilo celkem dobře. Nasbíral 402 bodů za 681 utkání. V průměru tedy odehraje Kaberle 68 utkání za sezónu boduje zhruba 40krát. Nutno dodat, že Kaberle ale není obránce co by se hnal dopředu jako 4 útočník. Když je potřeba, umí se vydat do přečíslení a nebojí se jet zabojovat do rohu, ale přeci jenom je spíše typ konzervativního obránce a má rád jistotu. Nepouští se do riskantních útočných akcí a raději svědomitě brání. Tato vlastnost se mu již mnohokrát pozitivně ověřila, když třeba zabránil nebezpečnému úniku.

Kaberle posbíral i hodně mezinárodních zkušeností v národním týmu, takže má doma zlatou a stříbrnou medaili z mistrovství světa 2005 a 2006, stejně jako je držitelem olympijské bronzové z Turína 2006.

Jak jsem již naznačil, Kaberle je poměrně defenzivní obránce. Má skvělou intuici, dobře čte hru, má skvělý cit pro vývin hry. A tak dobře pozná, kde má v následující akci stát, jestli se má vydat dopředu nebo dozadu, nebo jestli má vystřelit či nahodit.To z něj dělá výjimečného hráče. Pokud se v dané situaci rozhodne Tomáš pro střelu, tak se bude nejspíše prezentovat ostrou a dobře umístěnou ránou.

A i když Maple Leafs nepatří k těm nejlepším klubům v NHL, tak pravým opakem Kabere patří určitě mezi top beky ligy!

Pěkný zákrok ,,brankáře'' Kaberleho:


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama