Sidney Crosby # 87

14. listopadu 2008 v 20:51 |  Útočníci NHL

Když se dnes zeptáte fanoušků NHL na nejlepšího hráče, 9 z 10 jich vykřikne: SIDNEY CROSBY. Mladý supertalent ve svých prvních dvou rocích po draftu nasbíral v kanadském bodování nejlepší hokejové ligy světa vždy přes 100 bodů, což mluví samo za jeho kvality. Nedávno podepsal se svým klubem, Pittsburghem Penguins lukrativní smlouvu, která mu v následujících 5 letech vynese 43,5 miliónu amerických dolarů, což činí průměrně 8 700 000 dolarů za rok. Ovšem nutno dodat, že hráč Crosbyho formátu si tyto peníze určitě zaslouží.


Sidney Patrick Crosby se narodil 7. srpna roku 1987 v Cole Harbour, v Kanadě. Hokejku držel poprvé ve věku dvou let, jako tříletý již bruslil. Od 7 let hraje hokej profesionálně. Jeho hvězdnou kariéru počaly ůspěchy v juniorském prostředí. Ve 14 letech dovedl tým Darmouth Subways do finále Kanadských státních mistrovství, kde se stal zároveň nejužitečnejším a nejproduktivnějším hráčem. V následujících čtyřech letech prošel kluby Shattuck St. Mary's a L'Océanic de Rimouski, než byl roku 2005 coby osmnáctiletý draftovám v prvním kole Entry Draftu Pittsburghem. Od té doby je jeho hráčem.


Jak jsem se již zmínil na začátku, Crosby ve svých prvních dvou ročnících v NHL vždy překonal hranici 100 kanadských bodů. V loňské sezóně se mu kvůli zranění a nedostatku odehraných zápasů podařilo získat 72 bodů. Jeho celkový bodový zisk do dnešního dne je na jednadvacetiletého mladíka impozantní: 315 kanadských bodů za 229 utkání.


Je tedy jasné, že Crosby je již v dnešní době superhvězda, která se může měřit se jmény jako Gretzky či Roy. Nezbývá, než ještě jednou zdůraznit, že Crosby je jedna z největších hokejových hvězd vůbec a popřát Crosbymu, ať se mu nadále daří a ať ho hokej baví!
Top 10 akcí Sidneyho Crosbyho:


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama