Sestava měsíce listopadu

30. listopadu 2008 v 9:48 |  NHL
Dny jsou čím dál tím kratší a tmavší. V kalednáři se nám číslo pořád zvětšuje a pomalu ale jistě se blížíme k prosinci. Přesněji bude už zítra 1. prosince a tak je na čase, abychom zveřejnili sestavu NHL za uplnynulý měsíc listopad.

V brance:

Craig Anderson (FLA)


V obraně:

O Shea Weber (NSH)aaaaaaaaaa O Filip Kuba (OTT)

A v útoku:

Evgeni Malkin (PIT)
a
LK Alexander Sjomin (WSH)aaaaaaaaaaaaa PK Jarome Iginla (CGY)

Nováček měsíce: Derick Brassard

A zdůvodnění je následující:
Craig Anderson, náhradník Tomáše Vokouna se tento měsíc činil. Zaskočil do branky, když bylo potřeba a také díky němu se Florida nepropadla až na samé dno tabulky NHL. Že se mu dařilo potvrzují i statistiky, podle kterých je aktuálně jedním z nejlepších brankářů ligy, s úspěšností zákroků nad 94%.
Shea Weber je na pozici obránce tím překvapením letošní sezóny. Dostává každé utkání dost času, chodí na přesilovky. To mu prospívá i po stránce kanadského bodování, po tomto měsíci má na svém kontě už 22 kanadských bodů.
Stejně jako Weber, i Filip Kuba zažil parádní měsíc u svého nového zaměstnavatele v Ottawě. Z průměrného zadáka do druhé lajny se dostal až na vrchol defenzivy Senators. Dařilo se mu při střelbě i při plnění jeho obraných úkolů.
Alexander Sjomin je zase tím překvapením na pozici útočníka. Washingtonu se letos daří, což sice není zásluha jen Sjomina, ale on přispěl velkou mírou. Odměnou mu mohlo být 27 kanadských bodů za 16 utkání a vedení v týmové produktivitě, kde za sebou nechal i Alexandra Ovechkina. Sjomin se ale potom zranil a teď už pár utknání nehraje a proto tabulkám Captials zase kraluje Ovechkin s 30 body. Ale u Ovechkina to není nic tak překvapivého narozdíl od Sjomina, který nás mile překvapil.
Evgeni Malkin potvrdil vlastně to, co se od něj očekávalo. A sice to, že nebude jen asistentem Crosbyho, ale že mu bude rovnocenným parťákem a že spolu povedou tým tučňáků. V kanadském bodování je nedělí moc bodů, Malkin jich má o 5 více než jeho paťák, celkově jich má na svém kontě už 39 a vede kanadské bodování NHL.
Jarome Iginla potvrdil, že i po odchodu Tanguaye a Huseliuse není tým Flames o moc horší než v předchozích letech. Iginlovi i plamenům z Calgary se daří, Iginla je v kanadském bodování NHL s 29 body na 6. místě, Flames jsou v tabulce západní konference na 5. příčce.
Derick Brassard si na 21letého mladíka nevede vůbec špatně. V týmu Modrých Kabátu odhalili jeho talent a dávají mu dost prostoru, aby se mohl vyvíjet. Však si v každém utkání zahraje kolem 17 minut, takže mu na ty nejvytíženější borce schází jen pár minutek. Sázka na Brassarda se vyplatila, posbíral 19 kanadských bodů. Spolu s Jakubem Voráčkem jsou pro Columbus nadějí do budoucna.

Samozřejmně nehráli a nehrají špatně takový Gagne, Savard, Setoguchi či Hossa, ale k tomu, aby se dostali do sestavy nahoře jim ještě trochu chybí. P.S.: Nejlepším střelcem je doposud Thomas Vanek, ve 23 utkáních rozvlnil síťku v brance 18krát.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama