Brankáři Extraligy

15. listopadu 2008 v 16:49 |  O2 Extraliga
V tomto Článku bych se chtěl zabývat brankáři v naší O2 Extralize.
Extraligu hraje 14 týmu, ze kterých má každý minimálně 2 brankáře, přičemž jich některé týmy mají až 5. Pravidelně chytá tedy zhruba 35 maskovaných mužů.
Určitě Vás, stejně jako mě napadne následující otázka: A kdo je v tý extralize ten nejlepší?
Statistiky procentuální úspěšnosti mluví následovně:

1. Miroslav Kopřiva 94,57 %
2. Jaroslav Hübl 93,59 %
3. Adam Svoboda 93,31 %
4. Igor Murín 93,29 %
5. Marek Pinc 93,15 %
6. Jakub Štěpánek 92,88 %
7. Radovan Biegl 92,43 %
8. Lukáš Mensator 92,41 %
9. Jiří Trvaj 92,36 %
10. Jan Chábera 92,32 %

Ovšem lze se řídit jen těmito statistikami? Odpověd zní ano i ne. V této listině jsou totiž i relativně neznámá jména, stejně jako zde chybí borci jako Turek, Vojtek, Duba či Hnilička s Čechmánkem. Zkrátka tito borci chytají za horšími obranami, mají více práce či zkrátka více smůly než jejich kolegové z listiny nahoře. Neboť při vší úctě, ono se dá totoiž těžko říci o na příklad mladičkém Kopřivovi že je jeden z nejlepších brankářů Extraligy. On má sice teď formu a chytá skvěle, ale zda opravdu patří ke špičce nám ukáže až delší časový úsek.
Zase na druhou stranu ostřílený mistr světa i olympijský vítěz Milan Hnilička patří určitě k vůbec naším největším golmánům, natož k těm nejlepším k extralize. Možná mu to teď nejde tak jak by chtěl, ale to nemění nic na tom, že je to jeden z našich nejlepších golmanů. Mých top ten naší extraligy a zdůvodnění jejich umístění:

1. Lukáš Mensator - Mladý brankář, má před sebou slibnou budoucnost. Pravidleně se účastní akcí s reprezentací. Je jen otázkou času, než se v ní stane jedničkou.
2. Jiří Trvaj - Jeden z nejlepších českých brankářů, který určitě má na to, aby chytal v nároďáku. Nicméně má handicap v tom, že chytá v průměrném Znojmě, odkud se hráči do reprezentace moc často nedostávají. V současnosti patří k nejvytíženějším v lize a je spolu s Jiřím Dopitou největší osobností klubu.
3. Adam Svoboda - Výborný, zkušený gólman, který toho hodně zažil, chytal jak u nás, tak i v Rusku, Švédsku a Německu. Právem reprezentační brankář.
4. Marek Pinc - Brankář v nejlepších letech. Na úrovni extraligy záruka kvality, ale obávám se, že na mezinárodní scéně Pince už moc neuvidíme.
5. Roman Málek - Další výborný brankář, ovšem na svém vrcholu byl pár let zpět, sice když vyhrál se Slávií ligu. Jeden z nejlepších v extralize a snad ten nejoheblivější člověk, kterého znám.
6. Miroslav Kopřiva - Mladý a nadějný kladenský gólman, který by mohl v příštích letech ohrozit Mensatora na pozici jedničky v národním mužstvu. Velká naděje do budoucnosti!
7. Tomáš Duba - Prošel skoro všemi extraligovými kluby, má zasebou i zahraniční angažmá, na to jak je mladý má slušnou porci zkušeností. Bouhžel se mu nedaří je tak úplně prodat.
8. Milan Hnilička - Ostřílený gólman, který má snad nejvíce zkušeností ze všech, spolu s Čechmánkem. Letos se mu sice sezóna moc nedaří, ale pořád má na to, aby patřil k extraligové špičce.
9. Roman Čechmánek - Také Roman je zkušený muž, chytal v zámoří i po Evropě. Je na něm sice už poznat stáří, ale Čechmánek ještě občas čaruje. A to mu stačí na to, aby patřil mezi přední brankáře extraligy.
10. Igor Murín - Jeden z mála slovenských brankářů, kteří se v Čechách uchytili. Chytá stabilně a spolehlivě. Nemá ale moc příznivců a aférou se sešitými rukávy s trupem dresu si k popularitě moc nepomohl.

Další velice dobří gólmani, kteří se ale nedostali do top 10:

Roman Turek, Jaroslav Hübl, Tomáš Pöpperle, Martin Vojtek, Martin Altrichter či Ján Lašák. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Prosa | Web | 16. listopadu 2008 v 18:44 | Reagovat

A CO TOMÁŠ PÖPPERLE???

2 Urbi | E-mail | 10. prosince 2008 v 19:39 | Reagovat

Hnilička a jeden z nejlepších brankářů???? Chytal dobře na začátku kariéry na Kladně, pak neuspěl v

NHL, ve Spartě, v Rusku a s Libercem nic neuhrál.

Kromě jednoho MS, dělal hlavně dvojku nebo trojku,

totéž na OH. Já si myslím, že je to jeden z nejvíce

přeceňovaných brankářů v historii.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama