27. kolo O2 extraligy

28. listopadu 2008 v 21:52 |  O2 Extraliga
Ve 27. kole O2 extraligy bylo určitě o co hrát. Tabulka ligy je hodně vyrovnaná a hlavně kolem míst zajištujících předkolo či přímý postup do play off je to hodně těsné. Každý tým zde potřebuje body a nechce logický žádné darovat.

To se ale tak úplně nepovedlo ve čtvrteční předehře Orlům ze Znojma. Ačkoliv vedli 3 minuty před koncem o gól, stačil tento výkon pouze na jeden bod. Po bojovném výkonu si ze Znojma odvezli hokejisté Třince 2 body za výhru po samostatných nájezdech, hlavním hrdnou hostí byl David Moravec, který svým vyrovnáním zařídil pro své mužstvo možnost prodloužení, ve kterém Oceláři také vyhráli.

V pátek pak následovalo dalších 5 duelů, v dohrávce kola se 15. prosince utkají České Budějovice se Slávií na jejím hřišti.

Jako první skončil v pátek zápas ve Vítkovicích. Překvapivě si z Vítkovic odváží výhru 1:3 hosté z Mladé Boleslavi, kteří si poradili s trápícím se domácím celkem. V první třetině se trefil hostující Sýkora, krátce před koncem druhé třetiny dokázal za domácí vyrovnat Roman. To bylo ale od Vítkovických vše. 5 minut před koncem se trefil Handlovský a do prázdní klece pojistil výhru Tomas.

V dalším utkání přijeli do Plzně hokejisté Třince. Vstup do utkání byl slibný. V první minutě šli domácí do vedení po krásné akci Straky, v minutě druhé za hosty také moc pěkně odpověděl Kubiš. Ale to bylo také vše následovalo 60 převážně nudných a ubojovaných minut, a o vítězi muselo rozhodnout prodloužení. V tom se trefil v 65. minutě Martin Záhorovský a rozhodl o bodu navíc pro Valachy. Plzeň 1 : 2 Třinec po samostatných nájezdech.

Hokejisty Karlových Varů čekal doma na první pohled nelehký úkol. Na jejich led přivítaly čtvrté Pardubice. V první třetině se trefil za domácí Zaťovič, na začátku druhé vyrovnal za hosty Koukal. Ale na více se hosté již nezmohli. Když se ke konci druhé třetiny trefili po sobě Dobroň, Pech a Skuhravý, nebylo už pro mnohé fanoušky pochyb o tom, že domácí si dnes připíší plný bodový zisk. Ale malá naděje ještě žila. Tu ale při povedeném vstupu Energie do třetí třetiny definitivně zničil Kristek. V 52 minutě pak Pech pečetil svým druhým gólem jasnou výhru domácích 6:1.

Na sever Čech do Litvínova zavítala ve šlágru kola Sparta. Byl k vidění poměrně pěkný hokej a v první třetině si připsaly oba týmy po jedné brance. Od druhé třetiny už ale skórovali jen domácí. František Lukeš se trefil nejprve těsně před druhou přestávkou a následně i krátce potom, co se hráči vrátili na ledovou plochu. A Litvínov vedl 3:1, ale ještě nebylo nic rozhodnuté. Smrtící ránu zasadil hostům v 54. minutě kapitán domácích Reichel.

Po povedeném zápase, ve kterém se nejvíce činil František Lukeš (2+1) střídá tým Litvínova na čele extraligové tabulky Vítkovice.

V posledním pátečním utkání se utkaly v Liberci celky domácích Bílých Tygrů a Rabatu z Kladna. Postupně se trefili Šachl, Nedvěd a Bartovič a vypracovali domácím vedení 3:0. Za hosty sice snížil Hájek, ale svým dnešním druhým gólem navrátil Liberci tříbrankové vedení Bartovič. Za návštěvy 5524 diváků tak domácí Liberec zdolal Kladno 4:1.

14.Č.Budějovice267321467:7929-12

Po pozici v tabulce následuje název klubu, počet odehraných utkání, počet výher, počet výher v prodloužení, počet proher v prodloužení, počet proher, poměr vstřelených a inkasovaných branek, součet získaných bodů a bliance +/- skóre.