26. kolo, 25.11.2008 Slavia-Znojmo 2:3 sn.

25. listopadu 2008 v 21:24 |  HC Znojemští Orli
V první, bojovné třetině se toho moc neudálo. Za zmínku stojí snad je beránkova tyč ze 13. minuty. Po první třetině byl tedy stav nerozhodný 0:0. Druhá třetina začala podobně vlažně jako ta první. Hru nakopla až 25. minuta utkání a přesilovka Znojma. Ve té ještě ztroskotal Meidl na Svobodovi, ale o 4 minutky později se již radoval Plášek. Přízemní střelu Mojžíše tečoval přesně do rohu branky. Slavisté se pokusil rychle odpovědět, ujížděli tři na jednoho, ale obránce Micka přestřelil. Po druhé třetině, ve které padl jediný gól, byl stav více nakloněný k hostům, kteří vedli 0:1.

Třetí třetina byla oproti těm dvěma předchozím něco zcela jiného. Slávia dohrávala přesilovku z druhé třetiny a po 33 sekundách vyrovnala. Vyrovnání přišlo v pravý okamžik. Hra se urychlila, najednou se hrálo ze strany na stranu a bylo se na co dívat. Při tuctové akci Znojemských v 38. minutě dobře u mantinelu zabojoval Procházka a našel nekrytého Kucharczyka. Ten předložil ještě lépe postavenému Demelovi a ten neměl problém trefit odkrytou klec domácích. 1:2 Po gólu následovalo vyloučení Meidla, ve které se domácím podařilo okamžitě odpovědět. Skóroval Drtina po pěkné přihrávce od kapitána Josefa Beránka. Do konce třetí sirény se už stav neměnil, ačkoliv mohl krátce před konce zajistit hostům tři body Dopita. Ve stoprocentní šanci ale minul. V následném prodloužení také nepadaly góly, i když měla Slávie přesilovku. Utkání tak dospělo až do samostatných nájezdů, ve kterých byli úspěšnější hosté. Zatímco Svoboda nestačil na pokus Jiřího Dopity, Jiří Trvaj eliminoval všechny střelce Slávii. Dopita tak rozhodl o bodů navíc, který se veze do Znojma.

Branky a nahrávky: 41. Hruška (Beránek, Červenka), 51. Drtina (Beránek) - 29. Plášek (Erat, Mojžíš), 49. Demel (Kucharczyk, Procházka), rozhodující nájezd Dopita. Rozhodčí: Kubeš - Čížek, R. Prchal. Vyloučení: 4:5, navíc Erat (ZNO) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 3509. Střely na branku: 24:33 Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3.