25. kolo, 23.11.2008 Znojmo-Liberec 4:3

24. listopadu 2008 v 15:44
Branky a nahrávky: 31. Mojžíš (Erat), 33. M. Růžička (Švrček, Haman), 38. J. Svoboda (Meidl), 47. M. Růžička (Selingr, Rýgl) - 38. Zíb (Blatný), 60. Kašpařík (Podkonický), 60. Modrý (Plodek). Rozhodčí: Minář - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 6:10, navíc Nedvěd, Harant a Zíb (všichni Liberec) všichni 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 3181. Střely na branku: 46:33. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:3.

Utkání začalo tradičně v 17:30. V první, bezbrankové třetině se diváci nudili. Druhé dějství začalo též vlažně, ale od poloviny utkání se bylo na co dívat. Prvně se trefili domácí Mojžíš a Růžička, avšak v 38. Minutě snížil Zíb. Ze snížení se Tygři však neradovali dlouho. Jaroslavu Svobodovi stačilo ke znovunastavení dvoubrankového vedení pro domácí 18 sekund.

Ve třetí třetině se v 47. Minutě podruhé trefil Růžička a už to vypadalo, že se utkání dohraje v pohodě. Ale přišla poslední minuta utkání, a v té se děly věci! Nejprve šťastně skóroval Pavel Kašpařík, pak se trefil obránce Jaroslav Modrý. A přišlo přerušení několik sekund před koncem. Při krátké power play se sice do šance dostal Blatný, ale tu mu Trvaj vychytal a tak Orli udrželi vedení do závěrečné sirény.
Hráči utkání: Za domácí Martin Růžička a za hosty uz Liberce Milan Hnilička.