24. kolo, 21.11.2008 Plzeň-Znojmo 3:4 sn

21. listopadu 2008 v 22:34 |  HC Znojemští Orli
V Plzni bylo k vidění dramatické utkání. V první, nezáživné třetině se trefil jen domácí Vampola a poslal tím svůj tým do vedení. Na začátku druhé třetiny srovnal pohotovou dorážkou Haman, asistoval Karel Plášek. V polovině utkání se trefil Kracík a do vedení šla pro změnu Plzeň. Po 40 minutách byl stav tedy nakloněný na stranu domácího celku, který vedl 2:1.
Začátek třetí třetiny jakoby kopíroval tu druhou. Po minutě a pár sekundách Orli zase vyrovnali. Plášek ujel domácí obraně a zavěsil po víko. V polovině třetiny, stejně jako v té druhé se zase dostala Plzeň do vedení. Straka vyslal do úniku Vampolu a ten si Trvaje vychutnal svým druhým gólem. V 56. Minutě byl vyloučený Plášek. Muž zápasu naskočil po svém vyloučení na led, párkrát přešlápl a už se řítil sám na Altrichtra. Počkal si a střelou mezi betony srovnal v čase 58:32 na 3:3. Ve třetí třetině se toho už moc neudálo.
Ani v prodloužení nebylo k vidění moc šancí, vlastně v té jediné se Trvaj vyznamenal. Zápas tak dospěl do samostatných nájezdů. Ze 4 pokusů domácích překonal Trvaje jen Šindel, za hosty se trefili Dopita a Bičánek. Znojemský kapitán se s nájezdem nemazlil a tvrdou ránou zařídil Orlům bod navíc.

Nejlepšími hráči se stali Petr Vampola Karel Plášek, oba nasbírali shodně 3 kanadské body za 2 góly a jednu asistenci.

Branky a nahrávky: 18. Vampola (Důras, Šindel), 29. Kracík (Vampola), 50. Vampola (Straka, Vlasák) - 22. Haman (Plášek), 42. Plášek (Erat), 59. Plášek (Erat), rozhodující nájezd Bičánek. Rozhodčí: Hodek - Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. Diváci: 6011. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 3:4.
Sestavy:
HC Lasselsberger Plzeň: Altrichter - Benák, Smrek, Cartelli, Pácal, Redlihs, S. Hudec - Vampola, M. Straka, Vlasák - Fabuš, Kracík, Matějovský - Důras, Šindel, Adamský - Dvořák, Jan Kovář, Laš
HC Znojemští Orli: Trvaj - Tesařík (19. Chvátal), Bičánek, Štach, Mojžíš, J. Mrázek, Švrček, od 21. navíc Rýgl - Kucharczyk, Dopita, Selingr - Erat, Haman, Plášek - Čachotský, Meidl, Demel - J. Svoboda, R. Procházka, M. Růžička