23. kolo, 16.11.2008 Znojmo-Litvínov 5:3

17. listopadu 2008 v 20:42 |  HC Znojemští Orli
Utkání 23. kola nejvyšší české soutěže začalo v Hostan Aréně v tradičním čase, v 17:30. Utkání začalo ve svižném tempu na obou stranách. Oba brankáři kryli několik dobrých pokusů, ale až do 16. minuty se nedokázal nikdo prosadit. Pak ale přišla litvínovská přesilovka, ve které zakončoval zcela volný Kroupa z bezprostřední blízkosti mezi Trvajovy betony. Za nepříznivého stavu 0:1 pro domácí skončila první třetina.

Druhá třetina ještě ani pořádně nezačala, a už bylo vyrovnáno. Nahození z obraného pásma domácích, které jen tak lehce lízla jemná teč Radima Kucharczyka. Litvínovští v domnění, že se bude pískat zakázané uvolnění přestali hrát, avšak o to více byli překvapeni, když puk po odrazu od zadního mantinelu přebral Selingr a hnal se do zakončení. Beci týmu hostí se sice vzpamatovali, ale už bylo pozdě. Tváří v tvář Hüblovi se nadvakrát prosadil Pavel Selingr. V 36. minutě hráli Orli přesilovou hru, Dopita namazal Selingrovi a ten se nemýlil. 2:1 pro domácí. Následovala hra 4 na 4 , ve které padl gól. Do sítě domácích se po parádním úniku střelou přesně pod víko trefil Branda. Druhá třetina tak skončila výsledkem 2:1 pro domácí, po 40 minutách byl stav nerozhodný 2:2.

Do třetího dějství vstupovaly oba celky odhodlány k vítězství. Po několika minutách strávených převážně ve středním pásmu následovalo vyloučení Pláška. Litvínovský František Lukeš zavezl puk do pásma, nicméně nečekal než se rozestaví přesilovková formace a z kruhu vypálil. Litvínov vedl, ale znojemská odpověď přišla rychle. V 51. minutě stál na konci pěkné kombinace bek Tesařík a z mezikruží nikým neatakován se nemýlil.
2 Minuty na to střílel Tesařík od modré, jeho ránu tečoval Erat a Hübl ji tak tak vyrazil betonem. Radek Haman byl pohotový a přes ležícího gólmana hostů otočil utkání na 4:3 pro domácí celek. V závěrečné power play hosté v 6 úspěšní nebyli, několik sekund před koncem utkání udělal tečku za utkáním Jiří Dopita.

Hvězdami utkání byli vyhlášeni za domácí Jiří Dopita a za hosty Daniel Branda.

Statistiky k utkání:

Branky a nahrávky: 21. Selingr (Kucharczyk), 36. Selingr (Dopita, Kucharczyk), 51. Tesařík (Dopita, Kucharczyk), 53. Haman (Tesařík, Erat), 60. Dopita (Selingr) - 16. Kroupa (Jenáček, Kubinčák), 38. Branda (Walter, Punčochář), 49. Lukeš (Reichel). Rozhodčí: Husička, Kubuš - Guth, Křivský. Vyloučení: 10:9. Využití: 2:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 3 194. Střely na branku: 43:44. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3, 5:3.