22. kolo, 13.11.2008 Vítkovice-Znojmo 4:2

14. listopadu 2008 v 19:56 |  HC Znojemští Orli
Po desetidenní reprezentační přestávce se proti sobě v televizní předehrávce 22. kola O2 extraligy postavily celky Znojma a Vítkovic. I přes dobré výsledky Orlů a horší výsledky Vítkovic před reprezentační pauzou byly 2. Vítkovice proti 12. Orlům favoritem.

Nicméně začátek utkaní tomu ani trochu nenasvědčoval. Ačkoliv byli ze začátku aktivnějši hráči z Ostravy, z gólu se v 9. minutě radoval Pavel Selingr. Vstřelil svůj letošní 4. gól, a sice dorážkou střely obránce Radima Tesaříka. Domací mohli ještě v prvni třetině vyrovnat, ale Kvapil se proti Trvajovi neprosadil. Za stavu 0:1 se tedy šlo do kabin.

2. třetina patřila celá Vítkovicím. Po Růžičkově chybě v oslabení se po přečíslení trefil slovenský střelec Barinka, po pár minutách následoval gól Kvapila. A utkání bylo rázem otočeno.
Orli se sice pokoušeli o rychlou odpověd, ale byly to zase Víktovice, které se radovaly potřetí. V přesilové hře mířil přesně Richard Stehlík. Znojemští se zdáli zlomeni do té doby, než přisel důležitý okamžik v 37. minutě. Viktor Ujčík ztratil puk, kterého se zmocnil Jiří Dopita. Zkušený borec nic neuspěchal a Marka Pince, hájícího branku domacích, při úniku pořádně vykoupal. Bylo sníženo na 3:2 a hráči šli podruhé do kabin.

Třetí třetina nepřinesla mnoho šancí, nicméně se Orli drali dopředu za vyrovnáním. V 57. minutě měl při úniku ideální šanci Tomáš Demel, ale puk mu v rozhodující chvilce při blafáku sjel z hole. Následovaly oddechové časy, nejdříve týmu hostí a poté i celku domácích. Orli se pokusili o závěrečný tlak v šesti, soupeře drželi v pásmu, ale Pinc svůj tým podržel. Ujčík několik sekund před koncem utkání získal puk a trefil odkrytou znojemskou klec. Televizní předehrávka skončila výsledkem 4:2 pro domácí Vítkovice, které se dočasně posunuly do čela extraligy.